REKLAMA

Ścieżki rowerowej na „starym” moście na razie nie będzie. A jak przebiega remont?

REKLAMA

Od spaceru po remontowanym moście Legionów Piłsudskiego rozpoczęła się piątkowa konferencja prasowa. Wiadomo już, że na ścieżkę rowerową nie ma na razie pieniędzy.

Przebudowa mostu Legionów Piłsudskiego, która rozpoczęła się w trwające wakacje, to inwestycja elektryzująca wszystkich płocczan, najmocniej jednak kierowców. Remont starej przeprawy generuje utrudnienia w ruchu i korki, widoczne szczególnie w godzinach szczytu komunikacyjnego. To inwestycja, której realizacja bywa kłopotliwa, ale bez wątpienia należy ją wykonać. W piątek, 9 sierpnia, odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiono raport z prac na starym moście. Prac, które – jak zapewniano dziennikarzy – toczone są zgodnie z harmonogramem.

– To żmudna i ciężka praca, wykonywana w dużej części ręcznie – opowiadał o inwestycji Jacek Terebus, wiceprezydent Płocka. –  Trzeba było usunąć asfalt, zerwać starą izolację i właściwie zabezpieczyć płytę stalową mostu. Remontujemy też wszystkie elementy konstrukcyjne, które przez lata zostały już zużyte – tłumaczył podczas konferencji.

W trakcie spotkania z mediami podkreślano, że przebudowa starej przeprawy mostowej została zaplanowana w taki sposób, aby była realizowana wraz z przebudową al. Kilińskiego oraz planowanym remontem ul. Kolejowej.

– W zasadzie od Ronda Lajourdie do ul. Warszawskiej będziemy poruszać się po nowej nawierzchni – deklarował wiceprezydent Terebus. – Planujemy, by odcinek od ronda do Warszawskiej był przejezdny do 30 września, a więc zgodnie z harmonogramem – dopowiadał obecny podczas konferencji prasowej prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.Zastrzeżono jednak, że choć wyznaczony termin nie jest na dziś zagrożony, to ostateczny czas oddania inwestycji uzależniony jest od warunków pogodowych. – Nie możemy dopuścić, by przez padający deszcz pojawiły się jakiekolwiek oznaki korozji na konstrukcjach stalowych mostu – argumentował wiceprezydent Terebus. – Część prac jednak, na przykład na al. Kilińskiego, toczona jest szybciej, niż planowaliśmy. Dlatego też przygotujemy organizację ruchu w taki sposób, by szybsze tempo robót uwzględnić. Chcemy jak najbardziej zminimalizować uciążliwości drogowe – zapewniał.

Pod znakiem zapytania stoi jednak projekt budowy drogi rowerowej przez most Legionów. Wcześniej mówiono o planowanej kładce, która prowadziłaby rowerzystów pod przeprawą mostową. Projekt ten, choć wciąż rozważany, jest w tym momencie zbyt kosztowny.

– Aby zrealizować ten projekt trzeba wygospodarować co najmniej kilka milionów złotych – tłumaczył dziennikarzom Andrzej Nowakowski. – Wiceprezydent Terebus twierdzi, że budowa podwieszanej, kompozytowej ścieżki rowerowej to koszt około 10 mln złotych – dodał prezydent Płocka.

Jak przekonuje włodarz miasta, budowa drogi rowerowej przez most Legionów Piłsudskiego to jeden z priorytetów, jednak jego realizacja będzie musiała jeszcze poczekać. – Możliwości finansowe miasta są duże, ale przede wszystkim dlatego, że na dużą część inwestycji dostaliśmy dofinansowanie – przypominał Nowakowski. – Trzy duże projekty: remont mostu, al. Kilińskiego i Kolejowej, otrzymały jakieś wsparcie, czy to rządowe czy pieniądze z budżetu województwa – wymieniał.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 12

 1. Maciek says:

  Trolejbus jacy „my” remontujemy

 2. Opty says:

  Dlaczego Wam jest zawsze źle? Zamiast się cieszyć, że coś będzie lepsze, wyremontowane, to za każdym razem znajdujecie coś na „ nie”. Wyjdźcie z domu, idźcie na spacer, na obiad, na drinka czy piwo, to przynajmniej przydacie się do zapełnienia miasta i korzystania z tego co zrobione.

 3. NN says:

  Zenuś, jakie blachy katedrę ci zasłaniają? Blachy są od strony Borowiczek, wyjdź czasem z domu…

 4. bleeeeee says:

  A łysy gdzie ma kask? No, ale taki twardogłowy to może.

 5. km says:

  A dlaczego oni stoją na ścieżce rowerowej ?

 6. Cynik says:

  Niech zdejmą blachy od strony torów. Na zdjęciu widać jaki to widok!!!

 7. xx says:

  NIKT NIE PISZE CZY ZDEJMĄ BLACHY ZASŁANIAJĄCE WIDOK NA KATEDRĘ? TO BYŁA CELOWA ROBOTA”

  • NN says:

   Żebyś, jakie blachy katedrę ci zasłaniają? Blachy są od strony Borowiczem, wyjdź czasem z domu…

 8. Piotr says:

  Planów na przyszłość odgroma, gorzej z realizacją.

 9. Barnaba says:

  Jak będą pieniądze ? ;) To może najpierw aquapark obiecany dekadę temu, potem szklanka, potem tor wyścigowy, potem stadion, potem filharmonia, potem jar brzeźnicy, potem centrum nauki, centrum sportów walki, potem parkingi wielopoziomowe i oczywiście ścieżka rowerowa pod mostem.
  A co z przedszkolem nr 17?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU