Potrącenie rowerzysty w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Do 12 kolizji i jednego wypadku doszło minionej doby na terenie Płocka i powiatu płockiego. Policja zatrzymała również 3 nietrzeźwych kierowców.

Do potrącenia rowerzysty doszło we wtorek, 6 czerwca, około godz. 18 na ul. Dobrzyńskiej w Płocku.

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący peugeotem na rondzie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Doszło do zderzenia pojazdu z rowerem, rowerzysta doznał obrażeń w postaci złamania miednicy i został przewieziony do szpitala – wyjaśnia rzecznik.

Policjanci zatrzymali również trzech nietrzeźwych kierowców: w Płocku na ul. Nowowiejskiego oraz na terenie powiatu, w miejscowościach Brudzeń Duży i Zyck Nowy (gm. Słubice).

6 czerwca przy ul. Piasta Kołodzieja doszło także ponownie do oszustwa metodą na policjanta. Wartość strat wyniosła kilka tysięcy złotych.

– Po raz kolejny zabrakło ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Policjanci apelują o to, aby pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy obcym, nawet tym, którzy mówią, że są policjantami. Policja nigdy nie żąda pieniędzy, aby prowadzić jakąkolwiek sprawę. Jeżeli obca osoba żąda pieniędzy, to jest to oszustwo – podkreśla rzecznik płockiej policji.

Podziel się:

7 komentarzy

 1. Prawda jest taka, że rowerzyści (nie wszyscy) zachowują się jak święte krowy. Fakt, mają pierwszeństwo na drodze, ale sposób ich jazdy i lekceważenie bezpieczeństwa na drodze woła o pomstę do nieba. Ostatnio wyjeżdżając z ul. Asnyka musiałam wysunąć się do przodu, aby sprawdzić, czy droga jest wolna, praktycznie stałam w miejscu, gdy z wielkim impetem wtargnął na pasy, które zasłaniały mi widoczność przez żywopłot rowerzysta wykrzykując obelgi pod moim adresem. No idiota! Jestem bardzo wyczulona na ścieżki dla rowerzystów i przejścia dla pieszych, po prostu uważam, ale rowerzyści mając pierwszeństwo mają wszystko w dupie i walą pod samochód nie bacząc na nikogo i nic w okół! Apeluję do rowerzystów o większą czujność i rozwagę przy poruszaniu się na drodze, bo nikt Wam zdrowia i życia nie zwróci!

   • A co ma piernik do wiatraka? Ogarnij się człowieku, a nie piszesz komentarze z d…y wzięte!

  • Popieram. Zachowanie szczególnej ostrożności oraz ograniczonego zaufania dotyczy wszystkich bez wyjątków. Pieszych, rowerzystów i kierowców. Wyjeżdżają na jezdnie nawet się nie rozgladając i są efekty tj są. Nie jednokrotnie byłam świadkiem jak rowerzysta wyjechał, centralnie pod samochód bo ma pierwszeństwo. To również dotyczy pieszych. Nigdy nie pcham się na pasy, dopóki ktoś się nie zatrzyma.

   • Przecież to kierowcy łamią przepisy ruchu drogowego wymuszając pierwszeństwo na przejściach dla pieszysz. Nagminnie dzieje się to na prawoskrętach, z zieloną strzałką dla WARUNKOWEGO przejazdu.

  • A czy ty jadąc samochodem na drodze z pierwszeństwem, zatrzymujesz się na każdym skrzyżowaniu w celu upewnienia się, że inny uczestnik ruchu, podążający drogą podporządkowaną, wymusi pierwszeństwo, złamie przepisy i wjedzie w twoje auto? Może lepiej wróć do szkoły nauki jazdy, żeby się odkształcić.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji