REKLAMA

Kilkadziesiąt interwencji, powalone drzewa. Burza przeszła nad Płockiem

REKLAMA

Ogromna burza przeszła minionej nocy nad Płockiem. Strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy, głównie wypompowując wodę z pomieszczeń.

Wczoraj IMGW ostrzegał przed możliwością wystąpienia burz, którym towarzyszyć miały silne porywy wiatru, dochodzące nawet do 90 km/h oraz ulewny deszcz do 30-40 mm. Do Płocka dotarły w nocy i – jak donoszą nasi czytelnicy – były bardzo intensywne.

PowiązaneTematy

– 31 razy interweniowaliśmy w nocy, były to głównie interwencje związane z odpompowaniem wody – informuje Edward Mysera, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. – Interwencje trwają jednak cały czas, gdyż w wielu przypadkach poszkodowani dopiero rano dzwonili z prośbą o pomoc. W jednym przypadku przewróciło się również drzewo, uszkodzony został samochód. Na szczęście jednak nikt nie ucierpiał – podsumowuje rzecznik.

Przypominamy, że podczas gwałtownych burz nie należy wychodzić na zewnątrz, należy również powstrzymać się od podróży samochodem, zatrzymać się w miejscu oddalonym od drzew. Wszelkie niebezpieczne zdarzenia związane z powalonymi na drogi drzewami, zerwanymi lub poważnie uszkodzonymi dachami i budynkami oraz innymi zagrożeniami mający bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo należy natychmiast zgłaszać na numery alarmowe: 112 – numer alarmowy Centrum Powiadamiania Ratunkowego (wszystkie służby) lub 998 – numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej. W przypadku wystąpienia dużej ilości zdarzeń i zablokowania linii alarmowych, informacje można przekazywać do najbliższej jednostki OSP.