Przebudowa ul. Bielskiej. Będą utrudnienia w ruchu

REKLAMA

W Urzędzie Miasta Płocka podpisano umowę na przebudowę i rozbudowę ulicy Bielskiej. Porozumienie w tej sprawie zawarły wykonawca, firma Skanska S.A. oraz Miejski Zarząd Dróg.

Jak powiedział obecny podczas konferencji prasowej prezydent, Andrzej Nowakowski, to bardzo ważna inwestycja dla miasta – ważna, choć w budżecie miasta wcześniej nie zaplanowana. Dlaczego?

PowiązaneTematy

– Realizacja kolejnych dwóch etapów obwodnicy wiąże się z przebudową części ulicy Bielskiej – tłumaczył podczas spotkania z dziennikarzami włodarz miasta. – Część tej drogi już wcześniej odnowiliśmy. Pojawił się jednak problem dwóch odcinków – pomiędzy giełdą a węzłem, a więc drugim etapem obwodnicy i dalej między węzłem a granicą miasta. Chcieliśmy tego uniknąć, dlatego zaczęliśmy szukać dodatkowych środków – wyjaśniał Nowakowski.

Poszukiwania zostały zakończone sukcesem. Płock pozyskał pieniądze z rezerwy subwencji ogólnej. Do kasy miasta, na przebudowę ul. Bielskiej, trafi prawie 1,7 mln zł. – Koszt całej inwestycji jest większy niż pierwotnie przewidzieliśmy. To niemalże 8,4 mln zł – wyliczał Andrzej Nowakowski, prezydent miasta. – Zapewniam jednak, że inwestycja w znaczący sposób usprawni komunikację – przekonywał.

Co zostanie zrobione? Przede wszystkim pojawi się rondo na skrzyżowaniu z ul. Wiadukt, przebudowane zostanie też skrzyżowanie z ul. Sierpecką. – To co dla mnie jest istotne i ważne, to fakt, że na całej długości ul. Bielskiej powstanie chodnik i ścieżka rowerowa, która będzie wiodła do cmentarza – zdradził Nowakowski. – Będzie to w pełni oświetlona droga rowerowa, z którą z całą pewnością skorzysta wiele osób – dodał.

Na tym jednak nie koniec. Pojawią się nowe zatoki autobusowe oraz nowa sieć kanalizacyjna, za którą odpowiadać będą Wodociągi Płockie.

Plac budowy zostanie przekazany wykonawcy jeszcze w czerwcu – planowane zakończenie inwestycji powiązano z końcem prac nad drugim etapem obwodnicy, a więc 30 listopada. Sławomir Cebo, dyrektor firmy Skanska S.A., przyznaje, że jest to bardzo krótki termin, lecz z całą pewnością zostanie on dotrzymany.

– Będziemy pracować, aby dotrzymać terminu. Na pewno to nam się uda – powiedział Sławomir Cebo, dyrektor Skanska S.A. – Proszę tylko kierowców o wyrozumiałość. Będą utrudnienia w ruchu, który odbywać się będzie wahadłowo – zapowiadał.

O cierpliwość prosił też Andrzej Nowakowski. W tym samym czasie wykonawcy wejdą na kilka ważnych z punktu widzenia kierowców arterii. Roboty rozpoczną się na ul. Bielskiej, Przemysłowej, Wiadukt czy Kostrogaj. – Mogliśmy poczekać i rozpocząć prace po finale jednej z trwających inwestycji, ale nie chcieliśmy z tym zwlekać – tłumaczył prezydent Płocka. – Zapewniam, że efekt po zakończeniu prac będzie dla użytkowników dróg bardzo oczekiwany – zapewniał Nowakowski.