Potrącenie rowerzysty w Płocku

REKLAMA

Do 12 kolizji i jednego wypadku doszło minionej doby na terenie Płocka i powiatu płockiego. Policja zatrzymała również 3 nietrzeźwych kierowców.

Do potrącenia rowerzysty doszło we wtorek, 6 czerwca, około godz. 18 na ul. Dobrzyńskiej w Płocku.

PowiązaneTematy

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący peugeotem na rondzie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Doszło do zderzenia pojazdu z rowerem, rowerzysta doznał obrażeń w postaci złamania miednicy i został przewieziony do szpitala – wyjaśnia rzecznik.

Policjanci zatrzymali również trzech nietrzeźwych kierowców: w Płocku na ul. Nowowiejskiego oraz na terenie powiatu, w miejscowościach Brudzeń Duży i Zyck Nowy (gm. Słubice).

6 czerwca przy ul. Piasta Kołodzieja doszło także ponownie do oszustwa metodą na policjanta. Wartość strat wyniosła kilka tysięcy złotych.

– Po raz kolejny zabrakło ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Policjanci apelują o to, aby pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy obcym, nawet tym, którzy mówią, że są policjantami. Policja nigdy nie żąda pieniędzy, aby prowadzić jakąkolwiek sprawę. Jeżeli obca osoba żąda pieniędzy, to jest to oszustwo – podkreśla rzecznik płockiej policji.