Ponad 10 mln zł na płockie drogi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ponad 10,4 mln zł trafi do kasy miasta z unijnego wsparcia. Środki te zostaną przeznaczone na przebudowę trzech ulic: Przemysłowej, Wiadukt i Kostrogaj. Umowę w tej kwestii podpisali marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik i prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 20 mln zł. W ramach prac przebudowanych zostanie w sumie 2,2 km dróg powiatowych. Przebudowane zostaną ulice Przemysłowa, Kostrogaj i Wiadukt stanowiące jeden ciąg drogowy.

Zakres prac jest duży. Zmienione zostaną skrzyżowania, zjazdy, parkingi i chodniki. Jak usłyszeliśmy podczas czwartkowej konferencji prasowej, powstanie nowa ścieżka rowerowa, ustawione zostanie oświetlenie, a dzięki współpracy z Wodociągami Płockimi przygotowana zostanie kanalizacja deszczowa, sieć wodociągowa i kanalizacja sanitarna.

– Przez lata żaden prezydent nie chciał wykładać ponad 20 mln złotych na przebudowę ulic, wzdłuż których nikt nie mieszka – powiedział Andrzej Nowakowski, prezydent miasta. – Dzięki marszałkowi i jego negocjacjom udało się pozyskać środki unijne i zrealizujemy kluczową dla rozwoju miasta inwestycję – dodał.

W delegaturze Urzędu Marszałkowskiego w Płocku nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy miastem a marszałkiem Struzikiem. – Cieszę się, że Płock umiejętnie pozyskuje środki unijne, a to staje się coraz cięższe – mówił podczas podpisywania marszałek. – Miasto jest jednym z liderów w tym zakresie – przekonywał.

Jak zapewniono podczas konferencji, urząd szuka już wykonawcy prac, które mają rozpocząć się już w czerwcu. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to czerwiec 2018 roku.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji