Po raz pierwszy w Płocku “Bieg w swetrze”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już w najbliższą niedzielę po raz pierwszy w Płocku odbędzie się „Bieg w swetrze”. Będzie to świetna zabawa na świeżym powietrzu – skierowana do wszystkich płocczan. Warunkiem uczestnictwa jest włożenia tytułowego swetra. Najciekawsze ubiory będą nagrodzone – liczy się inwencja i chęć włączenia do zabawy.

27 listopada, o godzinie 11 uczestnicy przebiegną 2,5 kilometra w Parku Północnym w Płocku. Organizatorzy zapraszają do udziału zawodowych biegaczy i amatorów. Zachęcają również do żywiołowego dopingu dla startujących. Wesoła oprawa biegu ma dać wydarzeniu luźny, żartobliwy charakter.

bieg-w-swetrze– Bieg w swetrze to pierwsza tego typu impreza biegowa w Płocku – informuje pomysłodawca Marcin Radomski, który organizuje imprezę z pieniędzy Funduszu Grantowego dla Płocka. – Projekt w moim zamyśle ma integrować środowisko płockich doświadczonych biegaczy z osobami dopiero zaczynającymi przygodę ze sportem – stąd jego zabawna oprawa. Ma również, mówiąc potocznie, za zadanie wyciągnąć w niedzielne przedpołudnie płocczan na świeże powietrze – podsumowuje.

Bieg ma być dobrą zabawą dla uczestników. Nikt nie będzie mierzył czasu. Trzeba wciągnąć na siebie sweter, a twarz przyozdobić uśmiechem. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsze kreacje zostaną nagrodzone pucharami oraz podarunkami od partnerów biegu. Wręczony zostanie również puchar dla najstarszego zawodnika imprezy.

– Współorganizatorem biegu jest Fundacja Fundusz Grantowy dla Płocka, która przyznała grant w ramach II edycji konkursu grantowego dla osób indywidualnych – wyjaśnia Marzena Kapuścińska, prezes Funduszu Grantowego dla Płocka.

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji