Płock pomaga Małgosi!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

17 lipca w Galerii Wisła odbyła się akcja charytatywna na rzecz pani Małgorzaty, 56 letniej płocczanki, u której rok temu zdiagnozowano białaczkę. Rodzina robi co może, żeby zebrać fundusze na leczenie pani Małgosi, a w tę akcję włączył się cały Płock!

Przypomnijmy – Małgorzata Lewandowska jest pacjentką Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Jej dotychczasowe leczenie wszystkimi możliwymi i refundowanymi lekami nie przyniosły efektów. Nie pomogła też chemioterapia. Ostatnią szansą jest lek Ponatinib, którego nie refunduje polski NFZ. Miesięczny koszt leczenia nim to aż ok. 6,6 tys. euro (ok. 32 tys. zł).

To pomoc o wyjątkowym znaczeniu, bo pani Małgosia znana jest z tego, że zawsze wszystkim pomagała. Szansa na odwdzięczenie się jej zaistniała w niedzielę – do 17 w Galerii Wisła odbywa się charytatywna zbiórka oraz licytacje na rzecz płocczanki. Od godziny 11 występowały już grupy wokalne i taneczne z płockiego MDK-u, a także wokalistki: Patrycja Malinowska, Agnieszka Jezierska, magik Damian Krażewski i inni młodzi artyści.

W licytacji można było zdobyć m.in. gadżety przekazane przez Straż Miejską w Płocku, Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej z autografem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej przekazaną przez Posłankę na Sejm Elżbietę Gapińską, przedmioty od Wisły Płock – koszulkę, szalik, a także dwie monografie “Duma Mazowsza” – jedna z autografem i specjalną dedykacją od Jacka Kruszewskiego, Prezesa Wisły Płock, druga z podpisami drużyny, która awansowała do ekstraklasy, wyjątkową piłkę z autografami Kuby Błaszczykowskiego i Adama Nawałki, którzy złożyli autografy zaraz po wygranym meczu ze Szwajcarią, czy piłkę SELECT z autografami płockich piłkarzy ręcznych Orlen Wisły Płock – Michała Daszka i Adama Wiśniewskiego.

Mamy nadzieję, że uda się zdobyć potrzebną kwotę i pomóc pani Małgosi.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji