REKLAMA

Włamywał się do samochodu, lecz śledziło go… Oko Wielkiego Brata

REKLAMA

Ostatni weekend nie był w naszym powiecie zbyt bezpieczny. Policja odnotowała 1 wypadek śmiertelny, 25 kolizji, zatrzymała 7 nietrzeźwych kierowców, a 29 osób zostało doprowadzonych do izby wytrzeźwień. To tylko bilans ostatnich trzech dni.

O śmiertelnym wypadku, do jakiego doszło na drodze pomiędzy Gąbinem a Koszelówką, już pisaliśmy. Kierujący skuterem starszy mężczyzna, z nieustalonych dotąd przyczyn, przewrócił się na łuku drogi i poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że nie ma podejrzeń, iż mężczyzna zderzył się z innym pojazdem.

PowiązaneTematy

Wypadek za Płockiem z udziałem skutera. Kierowca nie żyje

W miniony weekend nie próżnowali złodzieje. Jeden z nich miał pecha, nie wiedząc, iż obserwuje go pracownik monitoringu miejskiego. Do zdarzenia doszło tuż po północy, z 17 na 18 lipca na ulicy Tysiąclecia, przy markecie budowlanym.

– Miejskie Centrum Monitoringu zauważyło młodego mężczyznę, próbującego dostać się do samochodu marki Opel – relacjonuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Samochód został zostawiony na parkingu przez właściciela. Od razu zostały zawiadomione odpowiednie służby bezpieczeństwa. Na miejsce zdarzenia został wysłany patrol z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Policjanci zatrzymali zaskoczonego mężczyznę, którym okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu płockiego – wyjaśnia rzecznik.

Na szczęście mężczyzna zdołał uszkodzić jedynie drzwi samochodu, do środka jednak się nie dostał. Właściciel wycenił poniesioną szkodę na około 1000 złotych. Młody mężczyzna został osadzony w płockim areszcie, w poniedziałek zostanie przesłuchany. Za usiłowanie włamania do pojazdu kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Oprócz tych zdarzeń, doszło jeszcze do wielu innych wykroczeń. Na terenie powiatu oraz w naszym mieście zatrzymano łącznie aż 7 nietrzeźwych kierowców – w Płocku na ulicy Otolińskiej oraz w powiecie w miejscowościach: Drobin, Sobowo, Ciółkowo, Niszczyce, Budy oraz Brzechowo.

W miejscowości Miłodróż miało miejsce włamanie do garażu blaszanego i kradzież kosiarki spalinowej. Podobna sytuacja nastąpiła również w nocy z 14 na 15 lipca. Nieznany sprawca włamał się w Soczewce do pomieszczeń gospodarczych szkoły i ukradł z nich kosiarkę spalinową.

Na ulicy Padlewskiego w Płocku natomiast, w nocy z 15 na 16 lipca, skradziono dokumenty wraz z kartą bankomatową. Tej samej nocy na ulicy Piaska złodziej ukradł z klatki schodowej rower. Właściciel wycenił straty na około 600 złotych.