Krakowski obraz przypłynie do Płocka

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już za kilka dni w naszym kraju rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży. Kraków stanie się stolicą chrześcijaństwa i miejscem świętowania religii katolickiej. W świetle tych uroczystości, 1 sierpnia z Krakowa do Płocka wypłynie obraz Jezusa Miłosiernego. To gest, podkreślający więzi, które łączą stolicę Małopolski z naszym miastem.

Płock i Kraków to dwa miasta, które łączy nie tylko Wisła, ale również postać św. siostry Faustyny Kowalskiej. Przypomnijmy, że to właśnie w Płocku, 22 lutego 1931 roku, ujrzała ona Jezusa w swojej celi. Ten kazał jej namalować swój obraz, podpisując go słowami: “Jezu Ufam Tobie”. W tym roku przypada dokładnie 85. rocznica tego wydarzenia. Postać siostry Faustyny na zawsze powiązała Płock z Krakowem. W 1938 roku, kiedy święta Faustyna zmarła w Krakowie-Łagiewnikach, to miasto stało się prawdziwym miejscem kultu Miłosierdzia Bożego.

Tuż po zakończonych Światowych Dniach Młodzieży, harcerze z ZHR “Białe Wilki” z Płocka, zorganizują spływ tratwami po Wiśle z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego. 1 sierpnia dwie tratwy wyruszą w podróż z Krakowa do Płocka. Według przewidywań, harcerze powinni dopłynąć do naszego miasta dokładnie 21 sierpnia. Podczas spływu z obrazem, młodzi ludzie będą zatrzymywać się przy wszystkich nadwiślańskich miastach, po to, aby spotkać się ze swoimi rówieśnikami i stać się młodymi Misjonarzami Miłosierdzia.

23 lipca w Płocku, podczas centralnego spotkania w Diecezji Płockiej, bp Piotr Libera udzieli uczestnikom ŚDM uroczystego błogosławieństwa. Po dopłynięciu do Płocka, obraz zostanie zamieszczony w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym “Studnia”. Ma to być gest dziękczynny za trzy lata pracy, przygotowań i formowania ŚDM.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji