Orlen Wisła Płock pozostaje w grze o TOP16

Dwa miesiące przerwy i od razu ważny mecz, który decydował o pozostaniu w grze o awans do TOP16. Orlen Wisła Płock sprostała zadaniu, pokonując Prvo Plinarsko Drustvo Zagrzeb 27:24 (13:10).

Sytuacja przed meczem określana była jako trudna, gdyż oba zespoły miały na swoim koncie po cztery punkty, zajmując dwie ostatnie pozycje w tabeli. Tylko zwycięstwo dawało jednej lub drugiej drużynie szansę na awans do TOP 16.

Nic więc dziwnego, że spotkanie w Orlen Arenie, które rozegrało się 10 lutego, gospodarze rozpoczęli od jednoczesnej koncentracji na obronie, ale i ataku na bramkę mistrzów Chorwacji. Dzięki temu, po 15 minutach Wisła prowadziła 7:5. PPD Zagrzeb zmobilizował się i doprowadził do remisu, ale po przerwie na wniosek trenera Piotra Przybeckiego, znów Wiślacy zaczęli dominować. Po dwóch trafieniach Sime Ivicia i Marko Tarabochii oraz bramce Igora Źabić, wynik na tablicy brzmiał 11:8. Ostatecznie ta część zakończyła się 13:10.

Również druga połowa zdecydowanie należała do Orlen Wisły. W 41. minucie prowadziła 20:16, wtedy jednak PPD Zagrzeb znów zmobilizowała się do lepszej gry – w 45. minucie doprowadzając niemal do remisu 20:19. Na szczęście Nafciarze nie dopuścili do zmniejszenia swojej przewagi i systematycznie odrabiali straty. Pozwoliło to na wygranie całego spotkania 27:24.

ORLEN Wisła Płock – Prvo Plinarsko Drustvo Zagrzeb: 27:24 (13:10)

ORLEN Wisła Płock: Morawski, Borbely – Daszek 3, Duarte 4, Krajewski 1, Racotea 2, Ghionea, T. Gębala 4, Tarabochia 2, Obradović 1, M. Gębala 1, Toledo 1, Źabic 3(3k), Ivić 5, Mihić

RK Prvo Plinarsko Drustvo Zagrzeb: Jović, Kastelić – Mraković, Bozić 1, Kontrec, Vori 4, Marković, Horvat 3(2k), Susnja 1, J. Valcić 1, T. Valcic, Ravnić 4, Vuglac, Bicanić 8, Pavlović 2, Vekić

źródło: SPR Wisła Płock