REKLAMA

Nowa galeria handlowa w Płocku, a w niej Auchan, Castorama…

REKLAMA

Są plany powstania nowej galerii handlowej w Płocku, i to – jak zapewniają inwestorzy – największej z dotychczasowych. Mieścić ma się tu zarówno Auchan i Castorama, jak i restauracje, kawiarnie czy klub fitness. Przy okazji budowy obiektu ma również powstać tunel, ułatwiający połączenie drogowe z centrum miasta.

Jak informuje PropertyNews.pl, już w 2020 roku Płock zyska nową galerię handlową, którą zaplanowano pomiędzy ulicami Chopina i Targową. Inwestorem tej inwestycji jest spółka Centrum Targowa, za jego komercjalizację odpowiada firma Nuvalu Polska.

PowiązaneTematy

Piotr Wasilewski, dyrektor Retail & Investment w Nuvalu Polska na łamach PropertyNews.pl zapewnia, iż nowa Galeria Centrum będzie miejscem, które wprowadzi nową jakość na mapie obiektów handlowo-usługowych w Płocku, będąc jednocześnie największą tego typu inwestycją w mieście.

Łączna powierzchnia udostępniona klientom wyniesie ponad 41 tys. mkw. (dla porównania: powierzchnia całkowita Galerii Wisła to 54 tys. mkw. z czego powierzchnia handlowa to blisko 23 tys. mkw.). Znaleźć się w niej mają zarówno sklepy wielkopowierzchniowe (hipermarket spożywczy i hipermarket tupu „dom i ogród”), jak i galeria handlowa z dużą gamą popularnych marek. Nie zabraknie kawiarni, restauracji oraz klubu fitness.

Inwestor podkreśla, że kluczową zaletą tej inwestycji będzie lokalizacja. Galeria powstanie przy ul. Targowej, w pobliżu lokalizacji największych firm w mieście, takich jak Orlen, Budmat czy New Holland. Po wykonaniu nowego układu drogowego w tym rejonie, nie będzie tam żadnych problemów komunikacyjnych, typowych dla kompleksów handlowych zlokalizowanych w centrach miast. – Galeria będzie miała dogodne połączenie z tzw. „małą obwodnicą” Płocka oraz ulicą Chopina – tłumaczy PropertyNews.pl Adam Guzowski, wiceprezes zarządu Centrum Targowa. Przy okazji budowy obiektu ma powstać tunel, ułatwiający połączenie drogowe z centrum miasta.

Według planów, Galeria Centrum zostanie otwarta w drugiej połowie 2020 r. Inwestor podpisał już umowy z dwoma głównymi najemcami – Auchan oraz Castoramą. Poza nimi, w galerii ma znaleźć się 80 sklepów popularnych polskich i międzynarodowych marek. Dla klientów przewidziano około 1500 miejsc parkingowych (dla porównania: Galeria Wisła posiada 540 miejsc parkingowych). Na terenie obiektu powstanie również stacja paliw.

Aktualnie trwają prace projektowe i proces uzgodnień. Koncepcję architektoniczną przygotowuje Pracownia Architektoniczna Królikowski i Jaworski S.C. z Płocka.