Nowa galeria handlowa w Płocku, a w niej Auchan, Castorama…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Są plany powstania nowej galerii handlowej w Płocku, i to – jak zapewniają inwestorzy – największej z dotychczasowych. Mieścić ma się tu zarówno Auchan i Castorama, jak i restauracje, kawiarnie czy klub fitness. Przy okazji budowy obiektu ma również powstać tunel, ułatwiający połączenie drogowe z centrum miasta.

Jak informuje PropertyNews.pl, już w 2020 roku Płock zyska nową galerię handlową, którą zaplanowano pomiędzy ulicami Chopina i Targową. Inwestorem tej inwestycji jest spółka Centrum Targowa, za jego komercjalizację odpowiada firma Nuvalu Polska.

Piotr Wasilewski, dyrektor Retail & Investment w Nuvalu Polska na łamach PropertyNews.pl zapewnia, iż nowa Galeria Centrum będzie miejscem, które wprowadzi nową jakość na mapie obiektów handlowo-usługowych w Płocku, będąc jednocześnie największą tego typu inwestycją w mieście.

Łączna powierzchnia udostępniona klientom wyniesie ponad 41 tys. mkw. (dla porównania: powierzchnia całkowita Galerii Wisła to 54 tys. mkw. z czego powierzchnia handlowa to blisko 23 tys. mkw.). Znaleźć się w niej mają zarówno sklepy wielkopowierzchniowe (hipermarket spożywczy i hipermarket tupu „dom i ogród”), jak i galeria handlowa z dużą gamą popularnych marek. Nie zabraknie kawiarni, restauracji oraz klubu fitness.

Inwestor podkreśla, że kluczową zaletą tej inwestycji będzie lokalizacja. Galeria powstanie przy ul. Targowej, w pobliżu lokalizacji największych firm w mieście, takich jak Orlen, Budmat czy New Holland. Po wykonaniu nowego układu drogowego w tym rejonie, nie będzie tam żadnych problemów komunikacyjnych, typowych dla kompleksów handlowych zlokalizowanych w centrach miast. – Galeria będzie miała dogodne połączenie z tzw. „małą obwodnicą” Płocka oraz ulicą Chopina – tłumaczy PropertyNews.pl Adam Guzowski, wiceprezes zarządu Centrum Targowa. Przy okazji budowy obiektu ma powstać tunel, ułatwiający połączenie drogowe z centrum miasta.

Według planów, Galeria Centrum zostanie otwarta w drugiej połowie 2020 r. Inwestor podpisał już umowy z dwoma głównymi najemcami – Auchan oraz Castoramą. Poza nimi, w galerii ma znaleźć się 80 sklepów popularnych polskich i międzynarodowych marek. Dla klientów przewidziano około 1500 miejsc parkingowych (dla porównania: Galeria Wisła posiada 540 miejsc parkingowych). Na terenie obiektu powstanie również stacja paliw.

Aktualnie trwają prace projektowe i proces uzgodnień. Koncepcję architektoniczną przygotowuje Pracownia Architektoniczna Królikowski i Jaworski S.C. z Płocka.

Podziel się:

36 komentarzy

 1. Pracy dla młodych w Płocku jest od diabła i ciut ciut, ale zauważcie to, ze większość młodych ma pokończone kierunki, które nie pozwolą im się przemęczyć w pracy np ekonomia, prawo, informatyka, bankowość. Młodzi myślą, że jak pójdą do pracy to minimum 3 tyś miesięcznie do łapki przy 160h miesięcznie oraz koniecznie zawód wyuczony (nie twierdzę, że to nie wykonalne, bo da się jak ktoś ma znajomości). Później jak już trochę pokapują się, że jednak lipa z wymarzonej pracy zaczyna się kombinowanie np. magazyny, budowlanka itp itd.
  Z własnego doświadczenia wiem, że na chwilę obecną zaczyna brakować wykwalifikowanych pracowników np elektryk, hydraulik,tynkarz itp, Jeśli taki ktoś po np informatyce lub bankowości trafi do budowlanki to na 80% nie da sobie rady (jednak jest to czasami ciężka praca) i a to łapki bolą i wiertarki nie utrzyma a to nóżki od stania na drabinie albo szpadla dobrze trzymać nawet nie potrafi o kopaniu nie wspominając. Ja pracuję w małej firmie w branży elektrycznej (praca raz lekka raz ciężka wiadomo- generalnie nie jest źle) to od początku tego roku przewinęło się UWAGA 50 OSÓB i nikt nie został na dłużej. A czemu zaczyna brakować? Ponieważ w Płocku panują pensje głodowe i każdy woli wyjechać do innego miasta i tam zarobić więcej za tą samą pracę. POZDRAWIAM JEDEN Z NIEWIELU JUŻ FACHOWCÓW

 2. Przecież ten teren jest w prywatnych rękach i nic sie tu nie dzieje.Jeśli ktoś chce zainwestować i teren uporządkowac to chwała mu za to.Do tej pory to co rok na wiosnę ktoś wypalał trawy i interweniowała straz pożarna….obok przejeżdzwły składy z mat pędnymi.Myślę że inwestor ma biznes-plan wykonany przez fachowców….a gdzie będzie ten tunel..? widzę że zmieści się przejscie dla pieszych lub dla rowerów??

 3. Porąbało ich do końca galeria na galerii a brak żłobków,przedszkol ,miejsc dla dzieci gdzie mogly by się wyszaleć masakra

 4. Wspaniale, kolejna namiastka galerii. Aż 80 sklepów. Nie wiem czy śmiać się czy płakać ( nad wizjonerami ” największego ” centrum handlowego w Płocku ) Przewiduję głównie powtórkę z rozrywki marek z Wisły i Mazovii . Jedyne co może się udać to załatwienie Mostów ( chociaż akurat z tym może być różnie , gdyż lokalizacja małego centrum handlowego ( Mosty , Brico , Carrefour wraz ze stoiskami targowiska na głowę bije nową lokalizację) . Castorama ….. , mamy Leroy”a z Obi i Brico czyli znów nic nowego Strzałem w dziesiątkę było by usytuowanie tam Centrum Outletowego na wzór Piaseczna czy Rzgowa ….. Wiem , marzy się też IKEA , ale to marzenie ściętej głowy . zbyt piękne , żeby było prawdziwe. Sprawa dojazdu… Czy ktoś policzył na ile przeszkód napotyka kierowca jadąc Bielską w stronę cmentarza? Na pewno zbyt mało , skoro włodarze z radosną twórczością postanowili to jeszcze zmienić . Szklana wizualizacja budynku galerii z tunelowym łącznikiem z centrum ….. W literaturze też były szklane domy , a jadąc tunelem nijak nie widzę w nim na końcu światełka……

 5. w Płocku zarobki głodowe a oni znowu galerie budują , ciekawe kto i za co będzie kupował w tych sklepach, dajcie najpierw ludziom zarobić.

 6. to super wsparcie dla płockich handlowców – już zarżnięta Tumska ,Grodzka i targowiska ledwo zipią – wspierajmy handlowców z Unii….

 7. Czy to zamach kolejny raz na Groby z Obrońców Płocka 20r? Już raz wojewod. płocki przepędził kombinatorów. To już Zagłada polskiego miasta. A zaczęli od niszczenia grobów 1863r dla potrzeb Macdonalda. Szybko idzie unicestwienie polskości Płocka.

 8. W Płocku brak fajnych lokali, w których możnaby było popracować z laptopem. W srodku jak i na zewnątrz przy pięknym sloneczku :-)

   • Jeden Prezydent już to proponował i wiadomo jak skończył. A na poważnie to właśnie obiektów handlowych w Płocku jest już i tak dużo świeca pustkami. Budowa typu aquapark z innymi atrakcjami sprzedałaby się bardzo dobrze. Wiadomo sa to drogie inwestycje bo to nie to samo co postawić Galerię i sprzedać w nich powierzchnię, tylko kto przyjedzie na Targową jak całe miasto przeniosło sie na Podole.

 9. Giełda samochodowa nie znajduje się pomiędzy ul. Chopina a ul. Targową. Teren, o którym mowa najprawdopodobniej znajduje się pomiędzy torami kolejowymi a ul. Targową – obecnie niezabudowany.

 10. Najpierw to niech inne galerie zapełnia sklepami a nie budują następna galerie. Budują galerie a góra Mostow świeci pustkami…. Bezsens.. Czemu u nas nie ma jakiś parków rekreacyjnych ? aquaparków ? ;> kiedy można zbudować następna galerie ?

 11. Galeria będzie miała dogodne połączenie z tzw. „małą obwodnicą” – to chyba jakaś kpina wąskie gardło ul. Bielskiej do obwodnicy zamiast dwupasmowej drogi wylotowej w kierunku Bielska

 12. Prezydenta na taczka powinno się wywieźć zamiast tworzyć miejsca pracy następna galeria…serio? I pewnie ktos napisze zaraz że tam też będą miejsca pracy…serio?

  • A w takiej galerii nie będzie miejsc pracy ? Ktoś w tych sklepach i kawiarniach czy restauracjach będzie pracował. Ilu jest w Płocku młodych bez pracy ? Taka robota na start w sam raz, np. dla studenta

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji