REKLAMA

Jaka jest Grenlandia? Festiwal Zorzy Polarnej zaprasza na wernisaż

REKLAMA

W najbliższy piątek odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń Festiwalu Zorzy Polarnej. Miłośników sztuki czeka otwarcie wystawy „Grenlandia nie jest czarno-biała” Tomasza Kurana oraz spotkanie sympatyków festiwalu.

16 lutego br. roku w Płockiej Galerii Sztuki, o godzinie 18, będzie miał miejsce wernisaż wystawy poświęconej malarstwu Tomasza Kurana. Ten wszechstronnie wykształcony artysta tworzy swoje prace zarówno rysunkowo, malarsko, jak i poprzez kolaże. Jego dzieła charakteryzują się abstrakcyjnym spojrzeniem na figury i płaszczyzny osadzone w pejzażach. Kuran nadaje im wyjątkową kolorystyczną dynamikę i wykorzystuje przy tworzeniu różne motywy. Malarz chce pokazać w wystawie, że „Grenlandia nie jest czarno-biała”, jak mogłoby się wydawać.

PowiązaneTematy

– Zarówno tematyka prac, jak i ich niezwykle wysoki artystyczny poziom sprawiają, że wystawa jest szczególnie godna polecenia – zachęcają organizatorzy.

fot. materiały prasowe

Wystawę „Grenlandia nie jest czarno-biała” będzie można oglądać do 25 lutego. Dodatkowo wydarzeniu temu towarzyszyć będzie spotkanie sympatyków i przyjaciół Festiwalu Zorzy Polarnej.

Kolejnymi wartymi zobaczenia wydarzeniami w ramach Festiwalu Zorzy Polarnej są:

  • Wernisaż wystawy „Kultura, natura i piękno”
    23 lutego 2018 roku o godzinie 17. Galeria Sztuki „Oficyna”, ul. Tumska 16, Płock.
    Wernisaż wystawy linorytów  wykonanych przez uczestników Koła Plastycznego z Dobkowic (województwo podkarpackie) oraz spotkanie z prowadzącym koło Jerzym Jankowskim. Wystawa prezentuje tradycję kultury Saamów, czyli rdzennych mieszkańców Laponii.
  • Spotkanie „Półwysep Varanger (Finnmark, Norwegia) i jego mroczne tajemnice”
    27 lutego 2018 roku o godzinie 18. Klub Podróżnika im. Tony Halika, Dom Darmstadt w Płocku, Stary Rynek 8, Płock.
    Emilia i Dariusz Schmidt, organizatorzy Festiwalu Zorzy Polarnej, opowiedzą o kulturze, naturze i pięknie Półwyspu Varanger oraz o „polowaniu na czarownice” w Vardø.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.