REKLAMA

W Płocku będzie można zobaczyć zorzę polarną

REKLAMA

Jedna z największych imprez tegorocznego „Festiwalu zorzy polarnej” będzie miała miejsce w Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS w Płocku. W konkursie „Niebo w kolorze – spotkanie z zorzą polarną” oceniano ponad 1600 prac z całej Polski.

12 stycznia o godzinie 12 będzie miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Niebo w kolorze – spotkanie z zorzą polarną”. Impreza będzie miała miejsce w Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS w Płocku, na ulicy Tysiąclecia 2a (CH Atrium Mosty).

W konkursie było ocenianych ponad 1600 prac, przygotowanych przez 200 różnych placówek z całej Polski.

 – Niezwykle wysoki poziom prac konkursowych sprawia, że wystawa jest szczególnie godna polecenia – podkreślają organizatorzy.

Na wernisaż zapraszają Polska Fundacja Sportu i Kultury razem z Galerią Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS. Podczas imprezy zostaną ogłoszone wyniki konkursu, a także wręczone nagrody i wyróżnienia.W ramach „Festiwalu zorzy polarnej” w kolejnych dniach odbędą się:

  • Warsztaty plastyczne „Zorza wodą malowana” dla dzieci i młodzieży (zapisy obowiązkowe) – 12-13 styczniaw Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży w Płocku, CH Mosty, ul. Tysiąclecia 2a, Płock.
  • Otwarcie wystawy „Obrazy Polarne” Marty Puchłowskiej. Podczas wernisażu odbędzie się spotkanie z autorką prac, która opowie o technice malowania metodą Ebru – 13 stycznia o godzinie 17 w Domu Darmstadt w Płocku, Stary Rynek 8, Płock.
  • Wystawa fotograficzna „Kolory Arktyki” – 19 stycznia (ekspozycja czynna do 16 lutego), w Green Gallery, ul Dworcowa 46, Płock.
  • Spotkanie ze Zbigniewem Szwoch pod tytułem „W dmuchanym lodołamaczu – kajakowa Grenlandia” w ramach Klubu Podróżnika – 30 stycznia o godzinie 18Domu Darmstadt w Płocku, Stary Rynek 8, Płock.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Obiektywnie o… zorzy polarnej: Patricia Cowern

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU