REKLAMA

Spotkanie z Norbertem Pokorskim. Foki pod nartami – już dzisiaj

REKLAMA

W piątek odbędzie się spotkanie pt. „Foki pod nartami, czyli Norbert Pokorski na Grenlandii u Inuitów”. Wydarzenie odbywa się w ramach trwającego V Festiwalu Zorzy Polarnej – Świat Północy.

Festiwal Zorzy PolarnejNiezwykłe spotkanie z podróżnikiem zaplanowano na 27 stycznia o godz. 17 w Klubie Podróżnika im. Tony Halika (Dom Darmstadt, pl. Stary Rynek 8 w Płocku). Wydarzenie to odbywa się w ramach V Festiwalu Zorzy Polarnej – Świat Północy, który ma wpływać na poszerzenie naszej wiedzy o ludach zamieszkujących „tereny rozświetlone blaskiem zorzy polarnej”.

I tym razem naszą wiedzę wzbogaci znany podróżnik – Norbert Pokorski, który przemierza Arktykę od kilkunastu lat. Zaprzyjaźniony jest w sposób szczególny z północną Grenlandią, gdzie od Inuitów chłonął wiedzę, jak przetrwać na Arktyce. Poznaje tradycyjne techniki polowań i uczy się umiejętności przetrwania w nieprzyjaznych warunkach.

Tegoroczna edycja festiwalu Zorzy Polarnej ma pobudzić wrażliwość dla odmienności kulturowej.– Tegoroczna edycja poświęcona jest przede wszystkim przyrodzie oraz kulturze i życiu ludów rdzennych, zamieszkujących tereny rozświetlane blaskiem zorzy polarnej – mówi Emilia Heljasińska-Schmidt, dyrektor płockiego oddziału Polskiej Fundacji Sportu i Kultury. – Oprócz walorów artystycznych, dążymy do popularyzacji tradycji i dziedzictwa kulturowego poprzez poznanie legend, mitów i bajek o Aurora Borealis, a także budzenia wrażliwości i szacunku dla odmienności kulturowej narodów, żyjących w rejonie jej występowania – podsumowuje.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU