Fałszywe Czeszki okradły seniorkę. Policja apeluje o ostrożność

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

We wtorkowe południe, dwie kobiety podające się za obywatelki Czech ukradły pieniądze 81-letniej płocczance. W związku z tym zdarzeniem, policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z osobami obcymi.

Do zdarzenia doszło 23 czerwca na ul. Wolskiego w Płocku. Około godziny 12, do mieszkania płockiej seniorki weszły dwie kobiety, twierdząc, że są znajomymi sąsiadki, której aktualnie nie ma w domu. Oświadczyły również, że są Czeszkami i nie potrafią pisać po polsku. Z racji tego, poprosiły 81-latkę, aby napisała dla sąsiadki wiadomość.

– W czasie, gdy jedna z kobiet dyktowała seniorce treść wiadomości, druga zdołała okraść płocczankę z pieniędzy i biżuterii, które znajdowały się w mieszkaniu – poinformował nas rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek. – Pokrzywdzona łącznie straciła kilka tysięcy złotych – dodał.

W tej sprawie w dalszym ciągu płoccy policjanci prowadzą ustalenia, jednocześnie zwracają się z apelem do wszystkich osób, które posiadają jakiekolwiek informacje, dotyczące tej kradzieży o przekazywanie informacji – również anonimowo, pod numery telefonów: 24 266-15-30, 24 266-16-00, 24 266-16-01 lub na numery alarmowe 997 i 112.

Policja przedstawia również rysopisy kobiet:

Jedna z nich była w wieku około 40 lat, otyła, wzrost około 155 cm. włosy blond do ramion, twarz owalna, ubrana była w niebieską kurtkę. Druga kobieta była w wieku około 60 lat, twarz pociągła, siwe włosy.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji