Chcecie bić rekord w ZOO? Mamy bilety!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już w najbliższy piątek ZOONOC, czyli niesamowita przygoda w samym sercu zwierzęcego świata. Dla naszych czytelników mamy konkurs, w którym do wygrania są wejściówki na tę pełną emocji imprezę.

3 lipca o godz. 20 do płockiego ogrodu zoologicznego ściągną setki płocczan i gości z całej Polski. Kolejny raz pod namiotami, na karimatach czy przy ognisku spędzą niezapomniane chwile wspólnie śpiewając i uczestnicząc w nocnym życiu zwierząt.

– Marzysz o safari, chcesz dołączyć do zakręconych ludzi, zrobić coś niecodziennego i ustanowić Rekord Polski? Przenocuj z nami w płockim ZOO! – zachęcają organizatorzy, na czele z dyrektorem ZOO Krzysztofem Kelmanem oraz inicjatorem wydarzenia Michałem T. Łukasiewiczem.

Co jest potrzebne do przenocowania wśród zwierząt? Na pewno latarka, karimata, materac, koc, śpiwór czy płaszcz przeciwdeszczowy. Wejść na teren ZOO będzie można 3 lipca br. w godzinach: 20-22 na podstawie dokonanej rezerwacji on-line, zakupu biletu, wypełnionego i wydrukowanego formularza oraz okazania dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości.

Organizatorzy zapewniają możliwość wejścia dokładnie 999 osobom, więc żeby zagwarantować sobie uczestnictwo w tym wydarzeniu, trzeba wejść na stronę www.zoo.plock.pl, zarejestrować się, pobrać i wypełnić formularz oraz kupić bilet on-line lub w kasach ZOO (przedstawiając wypełniony formularz).

Jeśli zostaną miejsca, do ZOO będą wpuszczane również osoby, które nie dokonały wcześniejszej rezerwacji on-line. – Osoby te będą mogły wypełnić formularz ręcznie przy wejściu do ZOO – zapewnia Magdalena Kowalkowska z płockiego ogrodu zoologicznego. Na to jest jednak mała nadzieja. – Formularze rozeszły się w jeden weekend. Jeśli wszyscy dopiszą, zapowiada się, że będziemy mieli komplet 999 osób – zdradziła Magdalena Kowalkowska.

Normalny bilet na ZOONOC kosztuje 10 zł, natomiast ulgowy 8 zł. Dzieci do 4. roku życia wchodzą bezpłatnie. Ważne – zakup biletu na ZOONOC przez Internet musi być poprzedzony rezerwacją miejsca i wypełnieniem formularza. Bilety na zwiedzanie ZOO zachowują ważność 4 lipca do godz. 19. Rejestracja on-line już się rozpoczęła. Pamiętajcie również, że osoby do lat 18 muszą obowiązkowo znajdować się pod opieką i nadzorem rodziców lub innych osób dorosłych jako opiekunów prawnych.

– Dla uczestników ZOONOCY zorganizowane zostaną konkursy, w których nagrodami będą m.in. możliwość uczestniczenia w porannym przygotowaniu pożywienia dla zwierząt: napełnieniu pokarmem zabawek dla słoni na ich wybiegu, karmieniu fok, pingwinów oraz nagrody rzeczowe – zachęca Magdalena Kowalkowska. Biorąc pod uwagę prognozy pogody, może to być naprawdę świetna zabawa.

Szczegółowy program:
Prowadzenie: Michał T. Łukasiewicz
3 lipca
20.00 – 22.00 – Rejestracja uczestników (konieczny wydrukowany formularz zgłoszeniowy + dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem). Zakup biletu będzie możliwy w kasie biletowej ZOO podczas wejścia na wydarzenie lub wcześniej przez internet na stronie: www.zoo.plock.pl
– zwiedzanie ZOO – opiekunowie zwierząt będą opowiadać o swoich podopiecznych przy wybranych ekspozycjach
– pokaz zwierząt terrarystycznych – Pawilon Herpetarium
– ognisko oraz pole namiotowe dla rodzin z dziećmi – plac „przy grzybku”
– najmłodsi uczestnicy ZOONOCY aż do zmierzchu będą mogli bezpłatnie korzystać z Parku Linowego ZOOLANDIA oraz kilku stanowisk z zoologicznymi zadaniami.
22.00 – 23.00 – Wpuszczanie niezarejestrowanych wcześniej osób (w przypadku nie wyczerpania limitu 999 miejsc).
23.00 – Zamknięcie bramy wejściowej.
23.00 – Powitanie uczestników – plac „przy grzybku:
– Informacja o porannym losowaniu i wypełnieniu karteczek z imieniem i nazwiskiem oraz miejscowością
23.15 – Teatr cieni „Księżyc i wielbłąd” – grupa Jo Art Show
23.30 – Przeprowadzenie konkursów – plac „przy grzybku:
– Konkurs fotograficzny (prezentacje wcześniej nadesłanych zdjęć uczestników z pupilami)
– Konkurs „Czyje to dziecko?”- prezentacja zdjęć
– Konkurs dla rodzin – Podchody w ZOO
24.00 – FIRESHOW – grupa Jo Art Show
24.10 – 5.30 – Cisza nocna, rozpoznawanie głosów zwierząt i ognisko.
24.10 – Dla tych co spać nie mogą… Prezentacja slajdów podróżniczych: „Kanyakumari – czyli Indie Południowe” – Michał T. Łukasiewicz
4 lipca
5.30 – Pobudka
– Aerobic z Płocką Akademią Ruchu
– zebranie zgłoszeń osób chętnych do uczestniczenia w losowaniu nagród – udział w karmieniu zwierząt
6.00 – Plac „przy grzybku” – losowanie osób, które będą uczestniczyć w czynnościach: przygotowanie pożywienia dla zwierząt w kuchni, napełnienie zabawek dla słoni na ich wybiegu, karmienie fok, karmienie pingwinów.
6.30-8.00 – Pora karmienia zwierząt:
– 6.30 – 6.50 – pingwiny
– 6.55 – 7.15 – foki
– 7.20 – 7.50 – słonie
– 7.50 – 8.10 – przygotowanie posiłku dla małpek w kuchni zwierzęcej (tylko dla wylosowanych osób)
8.00 – Zakończenie ZOONOCY. Możliwość przebywania na terenie ZOO do godz. 19.00.

Konkurs

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania jest aż 5 podwójnych wejściówek na to wydarzenie.

Aby mieć szansę na wygraną, należy ułożyć krótki wierszyk o ZOONOCY i przesłać go na nasz adres: redakcja@petronews.pl. Najlepsze wierszyki, ocenione przez naszą redakcję oraz przedstawicieli ZOO w Płocku, zostaną opublikowane i nagrodzone podwójną wejściówką na ZOONOC.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do końca środy, 1 lipca. Liczymy na kreatywność :)

Uwaga! Osoby niepełnoletnie, które wygrają w konkursie, muszą również przebywać na terenie ZOO pod opieką osób dorosłych.

zoonoooc

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji