22 lutego w oknach wielu domów rozbłysną świeczki. Dlaczego?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zbliża się szczególna rocznica dla mieszkańców Płocka. Z tej okazji odbędą się specjalne nabożeństwa, a wieczorem zabłysną świeczki.

22 lutego 1931 roku miały miejsce pierwsze objawienia Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie. Z tej okazji, 22 lutego br. roku Płocki Krąg Czcicieli Bożego Miłosierdzia przy parafii katedralnej w Płocku organizuje akcję “Zapal Światło Miłosierdzia”.

Aby wziąć udział w przedsięwzięciu, wystarczy zapalić świeczkę w oknie swojego domu lub mieszkania w godzinach od 19 do 21, gdy zaczyna się Apel Jasnogórski. Poza zapaleniem świeczki w swoim oknie, można również zapalić znicze przy okolicznych krzyżach i kapliczkach przydrożnych.

87. rocznica objawień to także specjalne nabożeństwa.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – zostaną odprawione Msze Święte o godzinach: 6.30, 10, 12 i 15.30. O godzinie 15 będzie miała miejsce modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza Święta i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która zakończy się błogosławieństwem o 21.

Katedra Płocka – O godzinie 17 odbędzie się nabożeństwo Drogi Miłosierdzia, a o godzinie 18 odbędą się główne uroczystości diecezjalne. Mszę świętą poprowadzi Ksiądz Biskup Mirosław Milewski. 

Podziel się:

3 komentarze

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji