REKLAMA

W Płocku stanie średniowieczne miasteczko

REKLAMA

W sobotę płocczanie będą mieli okazję odwiedzić średniowieczne miasteczko. Stanie tuż obok Katedry, a dzięki niemu przekonamy się, jak żyli nasi przodkowe. Nie zabraknie też rycerskich pojedynków.

25 września na Wzgórzu Tumskim stanie miasteczko wczesnośredniowieczne, w którym będzie można poznać codzienne życie średniowiecznych mieszkańców Płocka. Rekonstruktorzy przedstawią rzemiosła, opowiedzą o czasach Władysława I Hermana i Bolesława III Krzywoustego oraz zaprezentują stroje z wczesnego średniowiecza.

PowiązaneTematy

Będzie można również uczestniczyć w grach inspirowanych średniowiecznymi zabawami. Rozpalone zostanie ognisko, nad którym przyrządzane będą potrawy oparte na XII-wiecznych przepisach, niecodziennym widowiskiem będą też rycerskie pojedynki.Na Wzgórzu Tumskim czekać będą także przewodnicy turystyczni, którzy o pełnych godzinach zaproponują bezpłatne oprowadzanie po Bazylice Katedralnej i Muzeum Diecezjalnym. Pierwsze oprowadzanie rozpocznie się o godz. 11, a ostatnie o 15. Miasteczko będzie można zwiedzać od godziny 10 do 17.

Organizatorem wydarzenia jest Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna. Projekt dofinansowany został z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Partnerem imprezy jest Wczesnopiastowska Drużyna Czarny OrzełUdział w wydarzeniu jest bezpłatny.

fot. facebook.com WD Czarny Orzeł

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 6

  1. Kan says:

    Tu nic nie trzeba budować tu jest średniowiecze od wiekow

  2. postulat says:

    Też przydałby się pręgież.

  3. Srull says:

    Do programu można by dodać pokaż średniowiecznych sposobów walki z epidemią. Które musiały być nadzwyczaj skuteczne skoro ludzkość przetrwała do czasów obecnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU