REKLAMA

Zamykają ul. Łukasiewicza. Już w piątek

REKLAMA

Ze względu na remont ulicy Łukasiewicza w Płocku, kierowcy muszą nastawić się na duże utrudnienia. Już od najbliższego piątku całkowicie zostanie zamknięty jeden z odcinków tej ulicy.

16 lutego od godz. 10 wykonawca remontu ulicy Łukasiewicza całkowicie zamknie ją na odcinku od skrzyżowania z ul. Tysiąclecia do skrzyżowania z ul. Gałczyńskiego i Batalionów Chłopskich. Same skrzyżowania pozostaną przejezdne. Utrudnienia potrwają co najmniej do końca kwietnia.

PowiązaneTematy

A to nie koniec utrudnień, bowiem dalszy etap przewiduje całkowite zamknięcie ruchu na odcinku ul. Łukasiewicza od skrzyżowania z ul. Gałczyńskiego do skrzyżowania z ul. 7 Czerwca 1991 r. Tu jednak kierowcy mają jeszcze trochę czasu, na psychiczne przygotowanie się do objazdów.

Natomiast w poniedziałek, 19 lutego o godz. 9 rano zacznie się przebudowa ul. Łukasiewicza na odcinku od Mostu Płockiego Czerwca ’76 do skrzyżowania z ul. Kobiałka (wjazd na teren Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego). I tutaj prace mają potrwać do końca kwietnia, ale ruch będzie prowadzony wahadłowo. Zostanie ustawiona sygnalizacja świetlna, a w godzinach szczytu ruchem będą sterować ręcznie pracownicy firmy Skanska.Zamknięcie ulicy oznacza również zmiany dla autobusów Komunikacji Miejskiej:

  • Linia 7 – pojedzie ul. Tysiąclecia prosto w ul. Miodową, a następnie w ul. Gałczyńskiego i Batalionów Chłopskich do Narodowych Sił Zbrojnych (czyli już stała trasa). Wracać będzie tą samą trasą.
  • Linia 20 – z ul. Łukasiewicza (w rejonie cmentarza) skręci w ul. Miodową, a następnie w ul. Gałczyńskiego i Batalionów Chłopskich do Narodowych Sił Zbrojnych (to już stała trasa). Wracać będzie tą samą trasą.
  • Linia 32 – z ul. Tysiąclecia pojedzie prosto w ul. Miodową, a następnie w Gałczyńskiego i przejezdny odcinek Łukasiewicza obok stacji paliw (stała trasa). Wracać będzie tą samą trasą.
  • Linia 33, 35 – z ul. Łukasiewicza (w rejonie cmentarza) ruszy w ul. Miodową, a następnie w ul. Gałczyńskiego i Łukasiewicza (stała trasa). Wracać będzie tą samą trasą.
  • Linia A (pospieszna) – z ul. Łukasiewicza (w rejonie cmentarza), skręci w ul. Miodową, a następnie w ul. Gałczyńskiego i Łukasiewicza (stała trasa). Wracać będzie tą samą drogą. Może jednak ona ulec zmianie, wszystko zależy od tego, na jakie utrudnienia autobus natrafi. Może sobie na to pozwolić, ponieważ na trasie objazdu linia A nie zatrzymuje się na żadnym z przystanków.

Przystanki przy ul. Łukasiewicza – na wysokości III LO – będą nieczynne.

Ulica Łukasiewicza do remontu. Będzie nowe rondo. Kiedy?