Wjechał na czerwonym, omal nie rozjechał dzieci [FILM]

REKLAMA

O braku rozsądku niektórych kierowców słyszeliśmy nie raz. W Płocku przez jednego z nich omal nie doszło do tragedii. Kamera w autobusie Komunikacji Miejskiej zarejestrowała zdarzenie, w którym tylko przytomność kobiety uratowała ją i dzieci od poważnego wypadku.

Film z nagraniem tej sytuacji opublikowała Komunikacja Miejska w Płocku na swoim profilu facebookowym. Zgodnie z datą na filmie, do zdarzenia doszło 12 lutego o godz. 15.21 w Płocku, na al. Piłsudskiego (na wysokości ul. Gierzyńskiego).

PowiązaneTematy

Kierowca autobusu zatrzymał się przed przejściem dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Widać, że dla kierowcy jest światło czerwone. Na przejście weszła kobieta z dwójką dzieci. W tym momencie przejeżdża przez nie ciemny volkswagen garbus.

Jedynie przytomne zachowanie kobiety, która przytrzymała dzieci i zatrzymała się, zapobiegło tragedii. – Niestety, z takimi sytuacjami nasi kierowcy spotykają się coraz częściej. O mały włos skończyłoby się tragedią. Bardzo Was prosimy, zachowajcie szczególną ostrożność przed pasami dla pieszych – opisała film Komunikacja Miejska informując, że materiał został przekazany policji.

Film możecie obejrzeć również na PROFILU Komunikacji Miejskiej.