Zwycięstwo Nafciarzy w Lidze Mistrzów. Orlen Wisła coraz bliżej TOP 16

Piłkarze Orlen Wisły Płock wygrali w siódmej kolejce Velux Ligi Mistrzów. Nafciarze – po zaciętej walce – pokonali Beşiktaş MOGAZ Stambuł 33:30. To już kolejne zwycięstwo Orlen Wisły w Lidze Mistrzów, które przybliżyło płocczan do TOP 16 turnieju. Wyjście z grupy jest coraz bardziej realne.

Sobotni mecz był niezwykle emocjonującym widowiskiem. Gospodarze przystąpili do spotkania z wielką wiarą i ochotą na zwycięstwo. Rywal Wiślaków cały czas szukał sposobu na płocką obronę, zaś motorem napędowym ataku Turków okazał się Omar Arifoglu.

PowiązaneTematy

Pomimo ataku gospodarzy, to Nafciarze dominowali na boisku. Już w pierwszym kwadransie mogli zbudować czterobramkowe prowadzenie – niestety, zabrakło skuteczności. Sytuację na boisku próbował uspokoić Manolo Cadenas. Jego uwagi przyniosły efekt – Wiślacy zagrali bardziej agresywnie w obronie, co zmuszało gospodarzy do błędów i już kilka minut później wynik brzmiał 9:12. Kiedy wydawało się, że wydarzenia na boisku są pod kontrolą gości, w grę płocczan wkradły się błędy. Na tablicy świetlnej pojawił się remis 14:14. Do końca tej części meczu trafił już tylko Nemanja Zelenović i przy stanie 14:15 obie ekipy zeszły do szatni.

Po przerwie Nafciarze dominowali na boisku. Wiślacy wreszcie znaleźli sposób na bramkarza Beşiktaşu i na efekty nie trzeba było długo czekać – w 46. minucie prowadzili 22:26. Nafciarze atakowali, a w bramce świetnie spisywał się Marcin Wichary, który rozwiewał nadzieje mistrzów Turcji na kolejne punkty.

W 50. min. z rzutu karnego na 22:28 trafił Tiago Rocha. Po tym trafieniu jasnym się stało, że Nafciarze nie wypuszczą zwycięstwa z rąk. Ostatecznie Orlen Wisła pokonała Beşiktaş MOGAZ Stambuł 30:33.

BESIKTAS STAMBUŁ – ORLEN WISŁA PŁOCK 30:33 (14:15)

Besiktas: Y.Özmusul (30% 12/41, 1/3 k), I.Demir (0% 0/0, 0/2 k) – V.Zrnić(1), I.Nincevic(3, 2/2k), T.Özbahar(8), R.Döne(4), D.Rasic(2), V.Ladyko, E.Feuchtmann(1), P.Dacevic(2), J.Buljubasic, S.Boyar(5), Ö.Arifoglu(4)

Orlen Wisła: R.Corrales (10% 1/10, 0/0 k), M.Wichary (34% 11/30, 0/2 k), M.Daszek, V.Ghionea(8, 2/3k), A.Wiśniewski, I.Nikčević(1), T.Rocha(3, 2/2k), K.Syprzak(5), A.Tioumentsev(5), D.Racotea(1), A.Montoro(2), M.Jurkiewicz(5), N.Zelenović(3)

Upomnienia: Ö.Arifoglu, J.Buljubasic – K.Syprzak

Kary: Besiktas 6 min (P.Dacevic 2 min, I.Nincevic 2 min, T.Özbahar 2 min, ) – Orlen Wisła 6 min (M.Jurkiewicz 2 min, A.Montoro 2 min, K.Syprzak 2 min).