REKLAMA

Zwycięstwo Nafciarzy w Lidze Mistrzów. Orlen Wisła coraz bliżej TOP 16

REKLAMA

Piłkarze Orlen Wisły Płock wygrali w siódmej kolejce Velux Ligi Mistrzów. Nafciarze – po zaciętej walce – pokonali Beşiktaş MOGAZ Stambuł 33:30. To już kolejne zwycięstwo Orlen Wisły w Lidze Mistrzów, które przybliżyło płocczan do TOP 16 turnieju. Wyjście z grupy jest coraz bardziej realne.

PowiązaneTematy

Sobotni mecz był niezwykle emocjonującym widowiskiem. Gospodarze przystąpili do spotkania z wielką wiarą i ochotą na zwycięstwo. Rywal Wiślaków cały czas szukał sposobu na płocką obronę, zaś motorem napędowym ataku Turków okazał się Omar Arifoglu.

Pomimo ataku gospodarzy, to Nafciarze dominowali na boisku. Już w pierwszym kwadransie mogli zbudować czterobramkowe prowadzenie – niestety, zabrakło skuteczności. Sytuację na boisku próbował uspokoić Manolo Cadenas. Jego uwagi przyniosły efekt – Wiślacy zagrali bardziej agresywnie w obronie, co zmuszało gospodarzy do błędów i już kilka minut później wynik brzmiał 9:12. Kiedy wydawało się, że wydarzenia na boisku są pod kontrolą gości, w grę płocczan wkradły się błędy. Na tablicy świetlnej pojawił się remis 14:14. Do końca tej części meczu trafił już tylko Nemanja Zelenović i przy stanie 14:15 obie ekipy zeszły do szatni.

Po przerwie Nafciarze dominowali na boisku. Wiślacy wreszcie znaleźli sposób na bramkarza Beşiktaşu i na efekty nie trzeba było długo czekać – w 46. minucie prowadzili 22:26. Nafciarze atakowali, a w bramce świetnie spisywał się Marcin Wichary, który rozwiewał nadzieje mistrzów Turcji na kolejne punkty.

W 50. min. z rzutu karnego na 22:28 trafił Tiago Rocha. Po tym trafieniu jasnym się stało, że Nafciarze nie wypuszczą zwycięstwa z rąk. Ostatecznie Orlen Wisła pokonała Beşiktaş MOGAZ Stambuł 30:33.

BESIKTAS STAMBUŁ – ORLEN WISŁA PŁOCK 30:33 (14:15)Besiktas: Y.Özmusul (30% 12/41, 1/3 k), I.Demir (0% 0/0, 0/2 k) – V.Zrnić(1), I.Nincevic(3, 2/2k), T.Özbahar(8), R.Döne(4), D.Rasic(2), V.Ladyko, E.Feuchtmann(1), P.Dacevic(2), J.Buljubasic, S.Boyar(5), Ö.Arifoglu(4)

Orlen Wisła: R.Corrales (10% 1/10, 0/0 k), M.Wichary (34% 11/30, 0/2 k), M.Daszek, V.Ghionea(8, 2/3k), A.Wiśniewski, I.Nikčević(1), T.Rocha(3, 2/2k), K.Syprzak(5), A.Tioumentsev(5), D.Racotea(1), A.Montoro(2), M.Jurkiewicz(5), N.Zelenović(3)

Upomnienia: Ö.Arifoglu, J.Buljubasic – K.Syprzak

Kary: Besiktas 6 min (P.Dacevic 2 min, I.Nincevic 2 min, T.Özbahar 2 min, ) – Orlen Wisła 6 min (M.Jurkiewicz 2 min, A.Montoro 2 min, K.Syprzak 2 min).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU