REKLAMA

Znamy zwycięzców płockiej bitwy freestylowej

REKLAMA

V Płocka Bitwa Freestylowa odbyła się podczas tegorocznej edycji Polish Hip-Hop Tv Festival. Finał został rozegrany w sobotni wieczór. Mamy zwycięzcę.

Płocka Bitwa Freestylowa jest kontynuacją legendarnej bitwy, która odbyła się w Płocku w 2001 roku pomiędzy Obrońcami Tytułu, a GibGibon Składem. W tym roku rozpoczęła się już w czwartek i była przedsmakiem festiwalu.

Raperzy wzięli udział najpierw w preeliminacjach, by w sobotę najlepsi mogli zmierzyć się na scenie. Od godziny 19.30 na Red Bull Tour Bus pojawili się najlepsi z najlepszych, wyłonieni po dwóch dniach zmagań. Odbyły się dwie bitwy: najpierw zmierzyli się „Sami” i „Buczi”, a wielkim finale „Kenny” i „Czeski”. Ostatecznie bitwę wygrał „Czeski”.

– Wygrałem w dziwnych okolicznościach – pisał na swoim profilu facebookowym tuż po finale.Fot. Rafael Dominik
Fot. Rafael Dominik

Jego rywal „Kenny” dwukrotnie zaciął się w swoim ostatnim wejściu i tym sposobem wygrał „Czeski”, chociaż publiczność domagała się dogrywki. Sędziowie jednak zadecydowali inaczej. Przypomnijmy, że „Czeski” uważany jest za bardzo dobrego freestylowca, który wygrywa wiele tego typu bitw w całym kraju.

Idea bitw freestylowych polega na tym, że na scenie spotyka się dwóch raperów, którzy bez wcześniejszego przygotowania rapują na wylosowany temat. Improwizacja jest oceniana najczęściej przez publiczność, skandującą pseudonim rapera, który według nich wypadł najlepiej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU