REKLAMA
REKLAMA

Złoty Krzyż Zasługi dla płockiego aktora

REKLAMA

Henryk Błażejczyk, aktor płockiego teatru, został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi. – Bardzo cenię sobie tak ogromne wyróżnienie – mówił w rozmowie z nami po uroczystości nagrodzony aktor. W imieniu Prezydenta RP odznaczenie wręczał Sylwester Dąbrowski, wicewojewoda mazowiecki.

Krzyż trafił w ręce artysty z wielkimi osiągnięciami, aktora, który w ubiegłym roku obchodził 55-lecie pracy na scenie i człowieka, który myśli o innych, ponieważ artysta działa też charytatywnie. Między innymi wspiera finansowo dwie rodziny lwowskie i pomaga samotnemu ojcu z dziećmi z Dolnego Śląska.

PowiązaneTematy

Henryk Błażejczyk w tym roku kończy 80 lat. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Aktor teatrów: Współczesnego w Warszawie, Śląskiego w Katowicach, Słowackiego w Krakowie, Starego Teatru w Krakowie, Ludowego w Warszawie i teatru Syrena. W latach 1975-83 pracował w Polskim Radiu jako spiker.

Od 30 lat jest aktorem Teatru im. J. Szaniawskiego w Płocku. Zawsze mówi pięknie i ma niesamowite poczucie humoru. Nieustająco zaskakuje wszystkich świetną formą. Zawsze ma też celne riposty, a jego opowieści o życiu należałoby spisać. W ubiegłym roku został Mistrzem Mowy Polskiej 2016 razem z Przemysławem Babiarzem i ks. Adamem Bonieckim.Henrykowi Błażejczykowi przyznano też Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Jest to najwyższe w Polsce odznaczenie za działalność artystyczną.

Serdecznie gratulujemy naszemu Aktorowi.