REKLAMA

Złote sukcesy w kung fu

REKLAMA

Zawodnicy UKS Fu Hok Kuen Płock zdobyli aż 12 medali podczas XIII Międzynarodowych Mistrzostw Polski Wushu. 

XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu odbyły się w dniach 10-11 czerwca w Warszawie. Najwięcej, bo aż trzy złote medale w tradycyjnych formach: ręcznych, z szablą i kijem wywalczyła Emilia Rychlewska startująca w bardzo silnie obsadzonej kategorii wiekowej żeńskiej 12-14 lat. Natomiast w konkurencji z chińską halabardą musiała zmierzyć się z samymi chłopcami – udało jej się kilku pokonać i wskoczyć na trzeci stopień podium.

Tegoroczny maturzysta Radosław Suliński (kat. 18-39 l.) zdobył srebrny medal w formach ręcznych oraz brązowy w formach z szablą. Swoje sukcesy uzupełnił brązowym krążkiem w walkach quingda do 70 kg.
Wracająca do startów po macierzyńskiej przerwie Anita Tomaszewska (kat. 18-39 l.) stanęła na najwyższym stopniu podium w formach ręcznych. W tej samej konkurencji męskiej, złoty medal wywalczył Grzegorz Rychlewski (kat. 40-60 l.), dokładając do tego pierwsze miejsce z bronią długą, drugie w konkurencji z
kijem oraz trzecie – z szablą. Do pozycji medalowych niestety nieco punktów zabrakło Kajetanowi Adamskiemu (kat. 12-14 l.) i Natalii Adamskiej (kat. 15-17 l.). Dumny ze wszystkich swoich podopiecznych trener Zbigniew Błaszczak podkreśla, że kluczem do sukcesów był odpowiednio długi okres przygotowań do Mistrzostw Polski i wielki wkład pracy zawodników.

 Grunt miasta sprzedany za 1% wartości. Ale Akademii Karate nadal nie ma… Dlaczego?

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU