REKLAMA

Zielona kraina Oz w płockim Teatrze Dramatycznym

REKLAMA

Aktorzy Teatru Dramatycznego w Płocku w najbliższą niedzielę zaprezentują spektakl na motywach znanej książki Lymana Franka Bauma „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”.

Teatr Dramatyczny w Płocku zaprasza 18 października w premierową podróż do zaczarowanej krainy Oz. Reżyserem spektaklu „W zielonej krainie Oz” jest Zbigniew Marek Hass, a scenografię oraz kostiumy przygotował Krzysztof Małachowski.

Autorem muzyki jest Władysław Igor Kowalski, a opracowaniem i aranżacją zajął się Dawid Sulej-Rudnicki. Choreografię do spektaklu przygotowała Katarzyna Anna Małachowska. Autorem wizualizacji jest Wojciech Kapela.

fot. Szymon Kołodziejczyk

Dorota i jej pies Toto mieszkają w stanie Kansas z wujem i ciotką dziewczynki. Nie mają zbyt wielu przygód, życie na prerii toczy się ospale. Wszystko się zmienia, kiedy nad farmę nadciąga wielki huragan. Dorota i Toto budzą się w zaczarowanej i tajemniczej krainie. Spotykają trzech samotników – Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Bojaźliwego Lwa i rozpoczynają wspólną wędrówkę. Postanawiają udać się do Szmaragdowego Grodu, stolicy krainy Oz, by odnaleźć jej władcę – potężnego czarownika – i prosić go o pomoc w powrocie do domu oraz w spełnieniu swoich marzeń. Mają przed sobą wiele przeszkód, spotykają okrutną i złą Czarownicę, która chce pokrzyżować im szyki. Ale wspólnymi siłami będą w stanie pokonać wszystkie przeciwności losu.„W zielonej krainie Oz” to bajka o uniwersalnym, ponadczasowym przesłaniu – że najważniejsze w życiu są przyjaźń, wolność i dobroć.

fot. Szymon Kołodziejczyk

Obsada

Dorotka – Sylwia Krawiec
Strach na Wróble – Szymon Kołodziejczyk/Jakub Matwiejczyk
Drwal – Piotr Bała
Bojaźliwy Lew – Dariusz Poleszak
Czarodziej z Oz – Marek Walczak
Wróżka, Wink – Magdalena Tomaszewska
Zła Czarownica, Jeż, Manczkin, Szmaragdowi – Dorota Cempura
Król Małp – Krzysztof Bień
Królowa Myszy – Magdalena Bogdan

Premiera spektaklu „W zielonej krainie Oz” odbędzie się 18 października. Organem prowadzącym Teatr Dramatyczny w Płocku jest samorząd województwa mazowieckiego. Mecenasem teatru jest PKN ORLEN.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU