Zbierają klucze na pomnik. Pomożecie?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jeśli macie w domu stare, niepotrzebne klucze, fragmenty okuć drzwi, klamki, maskownice zamków czy wkładki patentowe, możecie je przynieść do siedziby Teatru Dramatycznego. Posłużą one do wykonania odlewu postumentu dawnego Teatru Miejskiego z 1812 roku. Potrzeba prawie 500 kg kruszca. 

Teatr Miejski funkcjonował do 1940 roku na Wzgórzu Tumskim. W czasie wojny został zburzony przez Niemców. Na jego scenie występowało wielu wybitnych twórców, m.in. Gabriela Zapolska, Wincenty Rapacki czy Ludwik Solski.

Zbiórka trwa do 15 listopada. Klucze i inne przedmioty należy zostawić w punkcie zlokalizowanym przy kasie biletowej w Teatrze Dramatycznym. Organizatorzy zachęcają także do tworzenia własnych punktów zbiórek.

Akcję honorowymi patronatami objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Podziel się:

1 komentarz

  1. Poroniony pomysł, jak wszystko ostatnio. Markowanie drzew w kształcie podkowy. Aby dać fory epigonom komunizmu i nie burzyć antpodkowy. Utrzymywanie Morki przy barbarzyństwie zasypania Portu Rzecznego. Szmaty na niby amfiteatrze. Budki w alejach Zboczy tumskich. Wszystko przeciw tradycji dziejów Płocka. Zagradzanie kratami dojść do krawędzi Zboczy aby tylko krajan z piasku doił Płock z pieniędzy. Cały obrzydliwie nie polski system POKISU z ich organem nacyjnym Miasto xx żyje i doi. I nie ma nikogo , kto by to zlikwidowal i przerwał. NIKOGO.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji