REKLAMA

Zatrzymany złodziej wkrętarek

REKLAMA

Policjanci z Płocka zatrzymali mężczyznę, który na początku stycznia w jednym z płockich marketów budowlanych ukradł trzy wkrętarki. Zatrzymany był już karany za kradzieże.

Na początku stycznia br. policjanci w Płocku przyjęli zawiadomienie o kradzieży 3 wkrętarek, o łącznej wartości przekraczającej 800 zł, które zostały skradzione z jednego z płockich marketów budowlanych, przy trasie ks. J. Popiełuszki.

W trakcie prowadzenia ustaleń dotyczących zdarzenia, 12 stycznia policjanci zostali poinformowani, że w jednym ze sklepów meblowych pojawił się mężczyzna, który 11 stycznia właśnie w tym sklepie ukradł baterię zamontowaną przy zlewozmywaku kuchennym, znajdującym się na ekspozycji mebli kuchennych. Policjanci niezwłocznie udali się do sklepu, gdzie zatrzymali wskazaną osobę.

– Okazało się, że jest to 29-letni mężczyzna, posiadający zameldowanie w Płocku, ale przebywający na terenie powiatu sierpeckiego – poinformował Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Był to ten sam mężczyzna, którego policjanci typowali jako sprawcę kradzieży wkrętarek już na wstępie śledztwa. W samochodzie, którym przyjechał do Płocka, policjanci nie znaleźli przedmiotów ukradzionych w sklepie budowlanym i w sklepie meblowym, ale znaleźli wylewkę prysznicową z przewodem gumowym oraz zagłówek wannowy. Jak się okazało, przedmioty te pochodziły z kradzieży w innym płockim sklepie – zakończył.Zatrzymany przyznał się i poinformował policjantów, że skradzione wkrętarki sprzedał na giełdzie.

– Za kradzież wylewki z przewodem oraz zagłówka mężczyzna poniesie odpowiedzialność jako sprawca wykroczenia, ponieważ wartość skradzionych rzeczy nie przekroczyła 400 zł. Karą może być grzywna w wysokości do pięciu tysięcy złotych – wyjaśnił Krzysztof Piasek.

Natomiast za przywłaszczenie wkrętarek, których kwota znacznie przekracza 400 zł, zatrzymanemu grozi już do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany mężczyzna dopuścił się tej kradzieży w ciągu pięciu lat od czasu odbycia kary za podobne przestępstwo, więc sąd, zgodnie z art. 64 kodeksu karnego, może orzec karę zwiększoną o połowę.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU