Zatrzymano złodziei na Podolszycach

REKLAMA

Płocka policja na osiedlu Podolszyce zatrzymała na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy właśnie kradli wyroby ze stali kwasoodpornej. Okazało się również, że złodzieje wcześniej przywłaszczyli sobie komplet kół oraz dokumenty z samochodu. 

Trzy osoby, które zatrzymała policja 9 grudnia, na terenie miejscowości Jędrzejewo ukradły wyroby ze stali kwasoodpornej. Są to 25-letni mieszkaniec Płocka oraz dwaj mieszkańcy gm. Radzanowo, w wieku 23 i 44 lata. Mężczyźni przyznali się do stawianych zarzutów i wskazali, w którym miejscu dopuścili się kradzieży. Odzyskane przedmioty zostały zwrócone właścicielowi. Na tym jednak nie koniec.

PowiązaneTematy

– Po przewiezieniu zatrzymanych do komisariatu oraz w wyniku przeprowadzonych przez policjantów dalszych czynności, okazało się, że zatrzymani mają również związek z kradzieżą (dwóch kompletów kół od samochodu bmw), do której doszło na przełomie maja i czerwca tego roku, a której pokrzywdzony nie zgłosił na policję – wyjaśnia Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Dalsze ustalenia pozwoliły funkcjonariuszom dotrzeć do osoby, która kupiła skradzione koła – dodaje.

Po dochodzeniu okazało się, że był to 23-letni mieszkaniec gm. Radzanowo. W jego domu został odnaleziony tylko jeden komplet kół, gdyż, jak oświadczył, drugi komplet felg sprzedał na złomie, ponieważ był uszkodzony. Mężczyzna twierdził, że nie miał pojęcia o pochodzeniu kół. Trafiła mu się dobra okazja i je kupił – za całość zapłacił 350 zł.

Okazało się również, że zatrzymani mężczyźni 2 grudnia ukradli także dokumenty z samochodu marki Mercedes. Dokumenty, m.in. dowód rejestracyjny mercedesa i karta pojazdu, zostały odnalezione na polu, gdzie wyrzucili je sprawcy.

– Mężczyźni zostali przesłuchani, usłyszeli zarzuty trzech kradzieży, przyznali się do tych zarzutów oraz złożyli wyjaśnienia – kontynuuje Krzysztof Piasek. – Po przesłuchaniu zostali zwolnieni. Zarzuty paserstwa usłyszy również mężczyzna, który kupił koła po tzw. okazyjnej cenie, gdyż właśnie taka okazyjna cena za dwa komplety kół powinna wzbudzić u przyszłego nabywcy wątpliwości co do legalności ich pochodzenia – kończy.

Za kradzież grozi mężczyznom nawet 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za paserstwo – 2 lata.