Zaduszki poetyckie “Wojenne Dzieci”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W Młodzieżowym Domu Kultury im. Króla Maciusia I odbędą się Zaduszki Poetyckie – Wojenne Dzieci, na których najmłodsi wychowankowie będą recytować wiersze. Na skrzypcach zagra Bogdan Rozumek.

9 listopada o godzinie 18 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Króla Maciusia I przy ul. Tumskiej 9A odbędą się Zaduszki Poetyckie – Wojenne Dzieci. Młodzi wychowankowie MDKu grupy teatralnej Spod znaku Króla Maciusia i teatru Biała Mandragora będą recytować poezję. Na skrzypcach zagra Bogdan Rozumek.

Inspiracją powstania programu stała się wystawa dziecięcych portretów pani Danuty Muszyńskiej Zamorskiej „ DZIECI WOJNY”, zaprezentowana w Muzeum Żydów Polskich podczas Międzynarodowej Konferencji Korczakowskiej i Kongresie Praw Dziecka we wrześniu tego roku w Warszawie.

– Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, obiecał mi wtedy, że Płock jako pierwszy zobaczy tę interesującą wystawę prac malarskich poświęconą dziecku jako uczestnikowi i świadkowi działań wojennych w różnych miejscach na świecie. I słowa dotrzymał – tłumaczy Roma Ludwicka z Młodzieżowego Domu Kultury.

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji