REKLAMA

Zadbajmy aby w święta złodzieje nie cieszyli się z prezentów

REKLAMA

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjazdów i rodzinnych wizyt. Jest to również okres sprzyjający włamaniom i kradzieżom. Policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Płoccy policjanci radzą aby przed udaniem się na świąteczny odpoczynek poza miejsce zamieszkania, pomyśleć o właściwym przygotowaniu się do wyjazdu i zabezpieczeniu swojego domu lub posesji. Sposobem na bezpieczne pozostawienie swojego mieszkania jest skorzystanie z zabezpieczeń technicznych lub zapewnienie codziennej opieki zaufanej osoby.

PowiązaneTematy

Przed wyjazdem

– Sprawdź, czy wszystkie okna, szczególnie te balkonowe, są dokładnie domknięte. Pamiętaj o zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa i stosowaniu dodatkowych zabezpieczeń w przypadku posiadania drzwi balkonowych i nisko usytuowanych okien, a także piwnic, garaży, komórek oraz altanek działkowych – podkreśla asp. Krystyna Kowalska z KMP w Płocku.

Jeżeli dom wyposażony jest w zabezpieczenia techniczne pamiętaj, aby przed wyjazdem je uruchomić.

Czujność powinny wzbudzić zaparkowane w rejonach posesji obce, nieznane pojazdy, osoby budzące podejrzenie, przebywające w sąsiedztwie posesji. Sprawcy mogą dokonywać rozpoznania przestępczego, wypytując o to, czy sąsiad jest w domu i kiedy wróci.Numer rejestracyjny pojazdu, rysopis podejrzanie zachowującej się osoby, a nawet drobny, lecz niepokojący szczegół zachowania osoby, może być niezwykle cenny, nie tylko w przypadku ustalania sprawców, kiedy dojdzie już do włamania, ale może również zapobiec zdarzeniu. Kiedy masz tego rodzaju podejrzenia zgłoś je bezzwłocznie Policji.

Tego typu zgłoszeń można dokonywać anonimowo, bezpośrednio u dyżurnego płockich policjantów, pod numerem telefonu 47 705 16 00, 47 705 16 01 lub na numer alarmowy 112.

Pamiętaj!

Bezpieczeństwo, to wspólna sprawa. Im szybciej funkcjonariusze przyjmą zgłoszenie i pojadą na miejsce, tym skuteczniejsze będą ich działania, zmierzające do eliminowania zagrożeń lub zatrzymania sprawców włamań i kradzieży.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU