REKLAMA

Z Płocka pociągiem nad morze? Może już nawet od grudnia!

REKLAMA

Płocczanie zyskają kolejne dalekobieżne połączenie kolejowe. Jak potwierdza „Kolejowy Portal”, od grudnia br. PKP Intercity ma uruchomić skład TLK „ Flisak” relacji Katowice – Płock – Gdynia, w obie strony.

Przypomnijmy, że od 10 stycznia br. PKP Intercity uruchomiło połączenie relacji Płock – Katowice – Płock, przez Łódź i Częstochowę w obie strony. Tym samym po raz pierwszy od wielu lat Płock zyskał połączenie dalekobieżne. Teraz dojdzie do tego bezpośredni dojazd do dworca Gdynia Główna.

Na Portalu Pasażera TLK „Flisak” można sprawdzić, że nowy kurs zacznie funkcjonować od 12 grudnia br., choć pojawia się zastrzeżenie, iż: „Wybrany termin podróży jest późniejszy, niż data korekty rozkładu jazdy, która jest zaplanowana na 12.12.2021r. Dane zaprezentowane w wynikach wyszukiwania mogą ulec zmianie. Prosimy o ponowne sprawdzenie i zweryfikowanie połączenia po 20.11.2021 r.”.

źródło: PortalPasazera.pl

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez KolejowyPortal.pl, pociąg odjedzie z Gdyni Głównej o godz. 8.42 prowadzony lokomotywą spalinową (seria 754) i pojedzie przez Tczew (odjazd godz. 9.29), dalej do Laskowic Pomorskich (przyjazd godz. 10.20, odjazd godz. 10.40), gdzie nastąpi zmiana kierunku jazdy. Skład skieruje się następnie w stronę Brodnicy, Rypina, Sierpca, a do Płocka dojedzie o godz. 13.45, gdzie nastąpi zmiana lokomotywy na elektryczną.

Z Płocka skład odjedzie o godz. 14.15 w stronę Kutna, a następnie przez Łęczycę, Ozorków do stacji Łódź Widzew (przyjazd godz. 16, odjazd 16.03). Dalej skład pojedzie linią kolejową nr 17 i łącznicą nr 538, umożliwiającą ruch pociągów z Gałkówka bezpośrednio na „Wiedenkę” w stronę Piotrkowa Trybunalskiego. Do stacji docelowej TLK „Flisak” dojedzie o godzinie 18.45.

źródło: PortalPasazera.pl

W drugą stronę, do Gdyni, skład prowadzony lokomotywą elektryczną wyruszy z Katowic o godz. 9.09. Do Płocka przyjedzie o godz. 13.45, a po zmianie lokomotywy na spalinową odjedzie o godz. 14.15. Do Gdańska skład przyjedzie o godz. 18.47, do Sopotu o godz. 19.02, a do stacji Gdynia Główna o godz. 19.13.Podróż z Płocka do Gdyni będzie trwała 5 godzin i 3 minuty, pociąg pokona blisko 294 km.

Uruchomienie tej linii jest możliwe dzięki modernizacji linii kolejowej nr 33. PKP Polskie Linie Kolejowe na 12-kilometrowym odcinku, między stacją Sierpc a przystankiem Szczutowo, przeprowadziły wymianę szyn i podkładów. Wykonane prace pozwoliły na wzrost prędkości pociągów z 20 do 80 km/h.

Do Płocka wjechał pociąg dalekobieżny do Katowic. Jakie ceny? [NASZE ZDJĘCIA]

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 6

 1. Czytelnik says:

  Konie brać z ratusza. Trzeba zaprząc ich do furmanek. Będzie z nich jakiś pożytek

 2. Czytelnik says:

  Bardzo dobrze. Prosimy o więcej połączeń kolejowych i autobusowych z dużymi miastami

 3. Plocensis says:

  Mogę się założyć jakby go z łodzi poprowadzili to większość by tędy jechała. Ale PKP to pkp.

 4. Maj says:

  Za PO było lepiej.
  Zero pociągów i zero powodów do narzekania bo i o czym.
  Za to zbudowali dworzec na kredyt który będziemy spłacać w którym nie ma działających kas ani nic nie można zjeść. Jest też galeria handlowa w której jest straż miejska oraz hotel ratuszowej spółki który konkuruje z lokalnymi, ciężko pracującymi przedsiębiorcami.

  • Małgośka says:

   Dokładnie tak. PO zbudowała dworzec widmo zabierając jednoczenie połączenia autobusowe bo kolejowych dawno już nie było oprócz Kutna i Sierpca

 5. Jeszcze trochę w UE says:

  i będziemy znowu poruszać się furmankami, aby dojechać z miasta do miasta..
  Tylko skąd koni wziąć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU