REKLAMA

Z jakiego powodu przesuwane jest oddanie 2. etapu obwodnicy?

REKLAMA

Od wielu miesięcy słyszymy o przesuwaniu terminu oddania drugiego etapu tzw. obwodnicy Płocka. Pierwotnie inwestycja miała zakończyć się 30 listopada ubiegłego roku, później wyznaczane były kolejne terminy. Ostatnim wytłumaczeniem był brak odbioru przez wojewódzkich inspektorów, jednak płocka radna sugeruje inną przyczynę.

Historia drugiego etapu inwestycji, która ma udrożnić ruch w Płocku, a dotyczy odcinka od ronda w ul. Otolińskiej do ul. Bielskiej, miała zakończyć się 30 listopada 2017 roku. Firma Skanska poprosiła wówczas o przesunięcie tego terminu do 30 maja br. ze względu na trudne warunki atmosferyczne i deszczowy rok. Dostała czas do 27 stycznia. Jednak, jak tłumaczyła Skanska w kolejnym wniosku, w tym okresie, głównie ze względu na minusową temperaturę, nie można było wykonać reszty prac. Dlatego wykonawca zwrócił się o wydłużenie czasu na realizację do 15 marca. I tego terminu jednak nie dotrzymał i teraz umowę przedłużono do 1 maja.

Wiceprezydent Jacek Terebus w odpowiedzi na wcześniejszą interpelację radnej wyjaśniał, że każdy z aneksów przedłużających termin odbioru obwodnicy, był spowodowany uwzględnieniem czasu trwania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które uniemożliwiały wykonawcy prowadzenie robót. Inną przyczyną były roboty dodatkowe, w związku z kolizją inwestycji z istniejącą siecią telekomunikacyjną i konieczność przebudowy dwóch dodatkowych, niezinwentaryzowanych kabli światłowodowych, należących do sieci Orange.

Możliwość wprowadzenia takich zmian w terminie odbioru, została uwzględniona w umowie z wykonawcą, więc za opóźnienia nie będą naliczane kary. Wiceprezydent stwierdził również, że ostateczne prace budowlane zakończyły się 30 kwietnia br.

Pod koniec kwietnia br. Hubert Woźniak z zespołu współpracy z mediami płockiego ratusza wyjaśniał nam, że termin otwarcia nie zależy od inwestora (czyli Gminy-Miasto Płock) czy wykonawcy (firmy Skanska), ale od wojewódzkich inspektorów nadzoru budowlanego, którzy muszą wydać decyzję o dopuszczeniu inwestycji do ruchu. Przekonywał, że termin 1 maja br. nie jest zagrożony, ponieważ drugi odcinek obwodnicy jest już prawie w całości gotowy.

Mimo tych zapewnień, przez kolejne 2,5 miesiąca nadal mamy zamkniętą drogę, a nasi czytelnicy zauważają, iż prace nie są zakończone.

– Co jest nie tak, że można tylko podziwiać ten obiekt, niczym pomnik, tylko czego? – pyta nasz czytelnik. – Z moich obserwacji wynika, a przejeżdżam codziennie rano Bielską, że brakuje 15 lamp przy głównej drodze w okolicach ronda z ul. Kostrogaj, na ścieżce rowerowej też kilku brak. Pobocza nie są utwardzone, a co z działkowiczami? Gdzie oni mają zaparkować swoje pojazdy? Obecnie korzystają z pasa wjazdu na ul. Kostrogaj. A, i przyznam, że po ostatnim artykule zasłonili dwa znaki czarną folią i ustawiono poprawnie słupki zabezpieczające wjazd na obwodnice – zauważa.

Wioletta Kulpa, Fot. Wiktor Pleczyński

W wyjaśnienie przedstawicieli ratusza nie bardzo wierzy też płocka radna, Wioletta Kulpa.– W związku z przedłużającym się odbiorem II etapu obwodnicy Płocka, której inwestycja zakończyła się 30 czerwca br., proszę o informację z jakiego powodu Mazowiecki Urząd Wojewódzki nie dokonał jeszcze odbioru. Czy Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego nie nakazał Urzędowi Miasta Płocka poprawić dokumentacji, jeśli tak, to w jakim terminie? – pyta w interpelacji Wioletta Kulpa.

Przewodnicząca klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości poprosiła też o informację, czy prawdą jest, że geodeta popełnił błędy przy przygotowywaniu dokumentów projektowych.

– Czy została poprawiona dokumentacja geodezyjna i na czym polegały błędy w dokumentacji? Czy wykonawcy zostanie naliczona kara w związku z przedłużającym się terminem odbioru? Czy błędy w dokumentacji geodezyjnej są po stronie wykonawcy? – dopytuje radna.

Odpowiedzi poznamy zapewne w ciągu dwóch tygodni, pytania w tej sprawie wysłaliśmy również do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Warszawie.

Oddanie obwodnicy wciąż przesuwane. Kiedy otwarcie drugiego etapu?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 20

 1. regionalista says:

  Piszę o Grupie 8 rozpracowanej przez policje płocką, z Puli Organów Syjonu; i ich pobratymcach, popłuczynach PIS……

  ……..kilkadziesiąt lat GODNI I DOBRZY LUDZIE – ROBOTNICY PANA BOGA , POŚWIĘCILI SWOJE ZYCIE DLA DOBRA ISTNIENIA PŁOCKA I WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW PŁOCKA , NIEZALEŻNIE OD NACJI…..

  ODESZLI JUŻ……………….. SZACUNEK I PAMIĘĆ.

  Postali fornale bez godności, zapatrzeni w profity władzy i pieniędzy. Upadek polskości prawie gotowy.

  Dlatego PIS obecny , to popłuczyny ludzkości, bez honoru i dążeń społecznych i niszczących Dorobek wielu Pokoleń Polaków.

  Znikną jak kurz wodotrysku na Placu Nowotki, gdzie ludzkie złe odruchy sumienia, chcą zlikwidować POLSKIEGO ORŁA.

  ZNIKNIĘCIE CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ Z KTÓREJ SIĘ WYWODZIMY.

  POLSKA NIE ZAMIENI SIĘ W POLIN – PÓKI MY ŻYJEMY.

  ………………

  WSPOMNIENIE

  Miłością ludzi przyjdzie Nieznane.
  Płynie powoli w zasięgu Światła.
  A nieuchronność Przeznaczenia
  Odsuwa w Zapomnienie
  Bliskich,
  Dziękujących Bogu,
  Za nasze Istnienie.

  Nie mam z kim dalej pracować……………….moi Przyjaciele, współpracownicy Odeszli. Inni w ciężkiej chorobie, inni prześladowani ………..w Emigracji Wewnętrznej.

  Ufamy Opatrzności Bożej Z NADZIEJĄ NA ZBAWIENIE NASZEJ OJCZYZNY, MIŁOŚCIĄ , DETERMINACJĄ POLAKÓW , JAK ZAWSZE……..

 2. ehhh5464565 says:

  Jeśli chodzi o S10, to faktycznie, szybsze uruchomienie prac tej trasy ma większe szanse jak władze miejskie będą z PIS. A S10 przydała by się bardzo. Dojazd do Warszawy w końcu poniżej 2h bez łamania przepisów. Z drugiej strony do węzła A1 Toruń, gdzie można A1 sobie pojechać na Gdańsk, lub dalej S10 na Szczecin.
  Miło pomarzyć. Pragmatycznie rzecz ujmując, większe szanse na to są jak wygra PIS w Płocku. Pewnie najszybciej powstanie odcinek Płock Warszawa. Za tym będzie lobbował zarząd i dyrektorzy ORLEN i PERN, gdzie „biedaki” muszą się tłuc do domów i mieszkań w Warszawie dzień w dzień.

  • tylko PiS says:

   Dokładnie ! Wszystkie ręce na pokład ! Płocczanie odsuńmy melepetów od ratusza, którzy to przez zapiekłą nienawiść do PiS, zaprzepaszczają nasze szanse na duże pieniądze i dobre decyzje z centrali !

   • Ty nieuku pisoski says:

    Burdel i prostytucje skasujta to się miasto zacznie rozwijać Żadna szanująca się firma nie przyjdzie do miasta Płocka bo nie chce mieć do czynienia z burdelusami i tyle w temacie

 3. Zeb says:

  Ten buc z miasta szykuje uroczyste przecięcie wstęgi z drugim arbuzem. Więc bedzieta stać aż wybory na horyzoncie się ukażą.

 4. Lysy says:

  Napisano tu wyżej że jeszcze wszystkich latarni nie zainstalowano! To wiele wyjaśnia a gdzie dziewczyny z,, cepeli,, mają stanąć?

 5. tyz patryota says:

  Nie można jej skończyć bo te Wyklente z NSZ bez przerwy cuś wysadzajom, jak nie most to wiadukt a do tego biorąc przykład z Cacki i Wyboja napadjom na banki coby sfinansować działalność partyotycznom. Zupełnie jak w latach 40 XX w. Tych Wyklentych zafundowała zresztom mundra Kulpa i Sosnowski z resztą bandy patryotuf

  • towarzysze woon says:

   Czerwony zaprzańcu … paszoł won ! Panimajesz ruska swołocz ?

 6. Lysy says:

  Nazwa obwodnicy ma się odnosić do,, cepeli płockiej,, a wyświecenie ma się odbyć w nocy żeby,, dziewczyny,, zarobiły :)

 7. Kierowca says:

  Nie ma odbioru bo biskup nie ma czasu poświecić.
  Aha i pewnie zastanawiają się czy będzie to obwodnica L.Kaczyńskiego czy zamachu smoleńskiego.

  • miszcz lemingów says:

   Ponoć jest już decyzja, że II etap będzie nosił nazwę Bredzisława Krzesłoskocznego naczelnego analfabety wolskiego, a III etap imienia ludzi honoru tj. Kischczaka i Yaruzelskiyego.

   • Kierowca says:

    To może Sosnowskiego i kulpy

   • twój mistrz i przewodnik says:

    Do kierowcy: Jeżli już to Pani Kulpy ! Na ty to możesz mówić do swojej starej, jeżeli ci pozwoli chamie !

 8. łysy do przeglądu says:

  Cała Polska się z was śmieje że za miliony nie potraficie wybudować kawałka prostej drogi. Ruszcie dooopy i jedźcie w Polskę, zobaczcie jakie obwodnice mają nawet małe miasteczka i miasta, mają drogi klasy „S”, autostrady, a tu co ? Gooowno !

 9. HisStory says:

  Jak można przez 2 kadencje, posiadając największy budżet od powstania tego miasta i w dodatku prawie nie wydając pieniędzy (bo kasa od UE i Struzika) nie wybudować 2 km, jednopasmowej drogi? Przypomnę tylko, że posiadając 1/3 budżetu, zero kasy od UE ( bo poprzednik był z PiS) sfinansował potężny most, dwupasmową trasę, halę o wartości nowego stadionu, amfiteatr, 3 pasmową Wyszogrodzką, wyremontował po swoim poprzedniku (z SLD) Podolankę z której nie można było korzystać i zaczął robić port, ale jak tylko postawił najdroższy element, czyli molo to go mieszkańcy wywalili a jedyna nagroda to złoty kibel. Goryczy dopełnia fakt, ze jakimś cudem aktualnym władzom z PO, które kompletnie nic nie dokonały udało się zadłużyć to miasto po niebo.Jak? Ja rozumiem że powstałby aquapark na miarę stolicy europejskiej, rozumiem, że metro by zrobili, rozumiem jakieś kosmiczne rozwiązania komunikacyjne – a tu co? pare wiat z telewizorami co nie działają, siłownie bez dachu i jednopasmowe odcineczki które pokonuje się w 5 minut. Pieszo.

  • P says:

   Most to akurat powstał za kadencji Hetkowskiego z SLD, inna sprawa, że nie miał dojazdów.

   • Adam says:

    Tamten jedynie rozpoczął budowę bez zabezpieczenia kasy. Milewski musiał to sfinansować.

  • łysy daj se spokój odejdź says:

   Można bo peło to ZUO ! Idzcie na wybory i odsuncie tą klikę od koryta bo centrala nic nie da na drogi i S-ki nie będzie. Tylko PiS owy prezydent może przyblizyć S10 do Płocka i uzyskać fundusze. Obecni nie potrafia zrobić nawet kawałka obwodnicy blokuja na całe lata miasto, a na odnawianych drogach po 3 miesiacach zapadaja się studzienki.

 10. APOLITYCZNY says:

  HMM – i wszystko już wiadomo dlaczego nie możemy korzystać z naszego przepięknego pomnika – „Przewodnicząca klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości poprosiła też o informację, czy prawdą jest, że geodeta popełnił błędy przy przygotowywaniu dokumentów projektowych.” To na 1000% wina Pana Donalda T…a i na niego zgonią to coś.
  A tak serio to kiedy wjadą frezarki i zawiną asfalt zasypia wykop bo wstyd przed ludźmi z POLSKI którzy w okresie wakacji często wybierają drogę przez Płock pędząc na MAZURY. pobocza na początku jeszcze chociaż skosili a teraz rośnie zielsko. Dodatkowo znak zakaz wyprzedzania i ograniczenie do 30KMH przed skrzyżowaniem z torami kolejowymi HELLOŁ tu też tego nie odebrali a jeździmy czy zapomnieli zabrać znaków pod pachę – Pasy są sygnalizacja jest ale nie włączają bo jak raz włączyli to zrozumieli że piniondze w błoto wywalili – kolejny bubel za który płacimy a nie korzystamy. W konkurencyjnym portalu internetowym gdzie trzeba płacić za czytanie napisali: tutaj cytuję: „Wreszcie nadszedł ten dzień – wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego zlustruje drugi odcinek wewnętrznej obwodnicy. Jeśli nie będzie zastrzeżeń, być może pojedziemy tam jeszcze w tym tygodniu.”
  Jasne juz to widzę palcęm po mapie jak se narysujesz ten odcinek.
  Dobra pożyjemy zobaczymy, pojeździmy i będziemy podziwiać jak regularnie będą coś zmieniać.

  • Nikt ważny says:

   To było od samego początku wiadome że będą korki aż do Bielska jak ktoś na jedej z głównych ulic miasta i w dodatku na samym wylocie robi jedne światła drugie światła trzecie światła rondo czwarte światła przejazd kolejowy piąte światła no sory ale takich rzeczy się nie robi. Zwłaszcza że ruch pogorszył się już jak tylko wyremontowali targową i dali światła kiedyś tam nie było świateł i każdy szybciej przejechał a jakoś nie było tam kolizji można było ograniczyć się z remontem do wymiany nawierzchni i było by super. A na pewno na ruch w płocku też ma znaczenie że u nas wszystko robi się na płasko. I założe się że gdyby nie tory to tą „obwodniczke” na bielskiej też by zrobili na płasko. A teraz jak już to wszystko ruszy to i tak cały ruch zablokuje się na dzwonie i gó..o bd szybciej. Ja nie wiem mieli szczere pole można zrobić z rozmachem wiadukty ślimaki itp a po co lepiej iść na łatwiznę potem dać zgodę żeby przy skrzyżowaniu wybudować cpn czy inną galerie potem problem bo duże korki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU