REKLAMA

Z Formuły 1 do ELMS. Kubica walczy o mistrzostwo

REKLAMA

Po dwóch udanych występach w Formule 1, Robert Kubica przesiada się do bolidu ELMS. Zespół ORLEN Team WRT będzie w weekend walczył o utrzymanie prowadzenia w klasyfikacji i zagwarantowanie mistrzostwa.

Ostatnie tygodnie były szczególnie pracowite dla najlepszego polskiego kierowcy wyścigowego. Robert Kubica niespodziewanie musiał zastąpić Kimiego Räikkönena za kierownicą bolidu Alfa Romeo Racing ORLEN. Polak spisał się świetnie zarówno w ocenie zespołu, kibiców, jak i ekspertów.

PowiązaneTematy

Podczas wyjątkowo trudnego wyścigu GP Holandii, pomimo braku przygotowania, pojechał bezbłędnie i wywalczył 15. pozycję. Zadowolenia z wyniku Roberta Kubicy nie krył szef zespołu.

– Pokierować bolidem (w tej sytuacji) było niesamowitym wyzwaniem. Ten tor jest jednym z najtrudniejszych w sezonie, ale wykonał wspaniałą pracę – powiedział po wyścigu szef Alfa Romeo Racing ORLEN Frédéric Vasseur.Robert Kubica zastąpił etatowego kierowcę Alfa Romeo Racing ORLEN również podczas GP Włoch. Tym razem zajął 14. pozycję, po tym, jak na polecenie zespołu przepuścił drugiego kierowcę ARRO Antonio Giovinazziego. Włoch nie pokazał jednak lepszego tempa i dojechał do mety tuż przed Polakiem.

Teraz Robert Kubica wróci do swojej głównej serii wyścigowej w tym sezonie European Le Mans Series. Rywalizacja w tej serii właśnie wkracza w decydującą fazę. ORLEN Team WRT prowadzi w klasyfikacji generalnej i dobry wynik niedzielnego wyścigu może mu zagwarantować mistrzostwo.

Do końca sezonu ELMS zostały już tylko dwa wyścigi. 19 września o godzinie 11 kierowcy będą się ścigać na belgijskim torze Spa-Francorchamps. Liderem zespołu ORLEN Team WRT jest Robert Kubica, a wraz z nim pojadą Szwajcar Louis Deletraz i Chińczyk Yifei Ye. Kierowcy będą kolejno siadać za kierownicą bolidu w trwającym 4 godziny wyścigu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU