REKLAMA

YouthBank – młodzież ma potencjał [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Jak profesjonalnie przygotować projekt? Jak wdrożyć reguły biznesowe? Tego uczyła się w ostatni weekend zimowych ferii dziewiętnastka młodych ludzi w wieku 15-25 lat. Szkolenie, zorganizowane przez YouthBank Płock i Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, pt. „Pierwszy Projekt”, zwracało uwagę na podejście biznesowe do projektowania w oparciu o metodę Bussines Canvas Model.

– Mamy bardzo dojrzałą i mądrą młodzież – mówił po spotkaniu Cezary Roman, koordynator YouthBanku i animator Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. – Młodzież widzi co się dzieje na rynku pracy, zauważa, że pracodawcy poszukują ludzi z doświadczeniem. Jeśli, z racji wieku, młodzi ludzie nie mogą zdobyć doświadczenia w warunkach rynkowych, widzą swoją szansę w zdobyciu go, pracując przy projektach społecznych, gdzie też mamy do czynienia z zarządzaniem, budżetami, koniecznością kontaktów. Chcemy im pomóc – wyjaśnił.

Warsztat był podzielony na trzy części: wprowadzenie do metodologii projektu wraz z terminologią, właściwy warsztat przygotowania projektu i „sprzedanie” go sponsorowi, w oparciu o technikę „windy”. Uczestnicy dowiedzieli się również z jakich źródeł można finansować projekty społeczne.– Mamy poczucie niedosytu – mówiła, kończąc warsztaty, Marzena Kapuścińska, trener i długoletni animator Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego. – Miłym zaskoczeniem dla nas, jako prowadzących, była wysoka frekwencja i poważne podejście do szkolenia. – Będą z nich kiedyś ludzie – podsumował Cezary Roman.

PetroNews jest patronem medialnym projektu YouthBank – Młodzieżowy Bank Projektów Społecznych. Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie http://totamto.org.pl lub na profilu FB.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU