REKLAMA

Wzmożone kontrole na płockich drogach

REKLAMA

W środę funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Płocku uczestniczą w ogólnopolskiej akcji wzmożonych kontroli ruchu drogowego. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na przyczyny wypadków śmiertelnych.

W ostatniej dobie płockim policjantom zgłoszono kradzież galanterii męskiej z salonu odzieżowego przy ul. Wyszogrodzkiej w Płocku. Wartość strat to 1600 zł. We wtorek funkcjonariusze odnotowali też 6 kolizji, do połowy z nich doszło na terenie naszego miasta.

17 lipca w całym kraju policjanci prowadzą wzmożone działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego, a zwłaszcza na te, które są głównymi przyczynami wypadków ze skutkiem śmiertelnym, tj.:

 • nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu;
 • niedostosowanie prędkości do warunków ruchu;
 • nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych.

– Ponadto, w ramach tej akcji prowadzone są działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”, mające na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego – informuje sierż. szt. Marta Lewandowska, oficer prasowy KMP w Płocku.

W tym celu policjanci będą korzystać w szczególności z dymomierzy i analizatorów spalin, a także dokonają wzrokowej oceny stanu układu wydechowego pojazdów. Policjanci płockiej drogówki działania te prowadzą wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego.

W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że naruszono wymagania ochrony środowiska, będą zatrzymywane dowody rejestracyjne (pozwolenie czasowe), a pojazdy nie będą dopuszczone do dalszej jazdy.– Apelujemy do uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów na drodze i korzystanie z w pełni sprawnych pojazdów – zwracają się do kierowców policjanci.

Krajowa Mapa Wypadków ze Skutkiem Śmiertelnym 17.07.2019 r.

Gdzie radar?

17 lipca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem w godz. 14-22 trasa Płock – Karolewo.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. Tubylec says:

  Wczoraj stanęli radiowozem na środku ronda przy Budmacie utrudniając ruch i stwarzając niebezpieczeństwo..wypadek murowany. Przegięcie milicyjnej pały.

  • beka says:

   Bo był tam jakiś wyciek, pewnie z ciężarówki, która się przewróciła. Jak straż posprzątała, to odjechali jedni i drudzy… ale przeginaj sobie co tam chcesz, skoro tak cię to emocjonuje, chuliganie wielki ty…

 2. Ivo says:

  spoko yanosik pomoże we wszystkim, bo widzę, że sezon na polowanie na kierowców już się zaczął. Słabo.

 3. Ormo says:

  Beemka o nr rej RSA…., ciemna zieleń, małolat za fajera. Jeździ jak wariat trasa z Bodzanów na słupno przez Miszewo. A potem pędzi na Płock
  Auto nie przetestowane od dwóch lat, bez OC. Warto go zgarnąć zanim komuś wariat zrobi krzywdę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU