REKLAMA

Wzmożone kontrole na płockich drogach

REKLAMA

W środę funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Płocku uczestniczą w ogólnopolskiej akcji wzmożonych kontroli ruchu drogowego. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na przyczyny wypadków śmiertelnych.

W ostatniej dobie płockim policjantom zgłoszono kradzież galanterii męskiej z salonu odzieżowego przy ul. Wyszogrodzkiej w Płocku. Wartość strat to 1600 zł. We wtorek funkcjonariusze odnotowali też 6 kolizji, do połowy z nich doszło na terenie naszego miasta.

17 lipca w całym kraju policjanci prowadzą wzmożone działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego, a zwłaszcza na te, które są głównymi przyczynami wypadków ze skutkiem śmiertelnym, tj.:

 • nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu;
 • niedostosowanie prędkości do warunków ruchu;
 • nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych.

– Ponadto, w ramach tej akcji prowadzone są działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”, mające na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego – informuje sierż. szt. Marta Lewandowska, oficer prasowy KMP w Płocku.

W tym celu policjanci będą korzystać w szczególności z dymomierzy i analizatorów spalin, a także dokonają wzrokowej oceny stanu układu wydechowego pojazdów. Policjanci płockiej drogówki działania te prowadzą wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego.

W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że naruszono wymagania ochrony środowiska, będą zatrzymywane dowody rejestracyjne (pozwolenie czasowe), a pojazdy nie będą dopuszczone do dalszej jazdy.– Apelujemy do uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów na drodze i korzystanie z w pełni sprawnych pojazdów – zwracają się do kierowców policjanci.

Krajowa Mapa Wypadków ze Skutkiem Śmiertelnym 17.07.2019 r.

Gdzie radar?

17 lipca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem w godz. 14-22 trasa Płock – Karolewo.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. Tubylec says:

  Wczoraj stanęli radiowozem na środku ronda przy Budmacie utrudniając ruch i stwarzając niebezpieczeństwo..wypadek murowany. Przegięcie milicyjnej pały.

  • beka says:

   Bo był tam jakiś wyciek, pewnie z ciężarówki, która się przewróciła. Jak straż posprzątała, to odjechali jedni i drudzy… ale przeginaj sobie co tam chcesz, skoro tak cię to emocjonuje, chuliganie wielki ty…

 2. Ivo says:

  spoko yanosik pomoże we wszystkim, bo widzę, że sezon na polowanie na kierowców już się zaczął. Słabo.

 3. Ormo says:

  Beemka o nr rej RSA…., ciemna zieleń, małolat za fajera. Jeździ jak wariat trasa z Bodzanów na słupno przez Miszewo. A potem pędzi na Płock
  Auto nie przetestowane od dwóch lat, bez OC. Warto go zgarnąć zanim komuś wariat zrobi krzywdę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU