“Wyspa Hobsona” w Teatrze Dramatycznym

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W ramach Festiwalu Themersonów “SkArPa” organizowanego przez POKiS, Teatr Dramatyczny w Płocku i Stowarzyszenie Teatr Per Se zapraszają na premierę spektaklu “Wyspa Hobsona”, autorstwa Stefana Themersona. 

Fot. materiały prasowe

Autorem aranżacji i reżyserem spektaklu jest Mariusz Pogonowski. – Z “Wyspą Hobsona” po raz pierwszy spotkałem się w 2011 roku, kiedy to organizowaliśmy czytanie tegoż spektaklu. Od razu pomyślałem, że to wspaniały, dynamiczny tekst, który zawiera w sobie ocenę współczesności. Stawia pytania, a przy tym jest dobrą zabawą – zapewnia reżyser.

Tytułowa “Wyspa Hobsona” to odcięty od świata kawałek lądu na Atlantyku, którym nagle zaczynają się interesować… służby specjalne różnych państw. Spektakl opowiada o dziejach zamieszkałej tam rodziny. Historia obalonego czarnego prezydenta afrykańskiej republiki, uwikłanego w szpiegostwo uczonego i jego żony, układają się w intrygującą opowieść.

Projekt jest finansowany ze środków Urzędu Miasta. Wstęp na premierę był bezpłatny, ale, niestety, zaproszenia już się skończyły. Płatne spektakle odbędą się 25 października o godz. 19 i 26 października o godz 11.

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji