REKLAMA

Wypadek na płockim moście. Ranna kobieta

REKLAMA

Minionej doby w Płocku doszło do jednego wypadku i 5 kolizji. Na terenie powiatu płockiego odnotowano 4 zdarzenia drogowe. Policja zatrzymała również 2 nietrzeźwych kierowców.

17 lipca około godz. 22 w Płocku na Moście Solidarności doszło do wypadku.

– Policjanci, wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem z powiatu płockiego najechał na tył poprzedzającego go pojazdu czterokołowego, którego kierującą była 46-letnia płocczanka – informuje sierż. sztab. Marta Lewandowska, oficer prasowy płockiej policji. – W wyniku zderzenia, kierująca czterokołowcem z obrażeniami ciała przewieziona została do szpitala – wyjaśnia.

Funkcjonariusze drogówki zatrzymali także dwóch nietrzeźwych kierujących – w Płocku na ul. T. Mazowieckiego oraz na ul. Bielskiej.W środę, 18 lipca po godz. 15 na Komendzie Miejskiej Policji w Płocku kobieta zgłosiła kradzież portfela wraz zawartością pieniędzy w kwocie 2 tys. zł i kart bankomatowych. Do kradzieży miało dojść w Płocku na ul. Kolegialnej.

Tymczasem znalazca portfela nawiązał kontakt ze znajomą zgłaszającej, której wizytówka znajdowała się w portfelu, i przekazał wiadomość o odnalezieniu portfela. Mężczyzna w wieku około 70 lat zwrócił kobiecie jej zgubę wraz z zawartością. Zgłaszająca poinformowała o tym policjantów.

– Zachowanie uczciwego seniora zasługuje na pochwałę, jednak każdy z nas powinien sobie zdawać sprawę, że znaleziony przedmiot, dokumenty, pieniądze należy zwrócić. Nie można kierować się zasadą „znalezione nie kradzione”. W takiej sytuacji najlepiej udać się do najbliższej jednostki Policji i zgłosić znalezienie przedmiotu, unikniemy wtedy konsekwencji wynikających z art 284 kk, czyli przywłaszczenia rzeczy – wyjaśnia sierż. sztab. Marta Lewandowska.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 1

  1. . says:

    Ja kieruje się zasadą wszystko co cudze nie jest mi obce.
    Uczę się od najlepszych – rządzących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU