Wypadek i kolizje, czyli długi weekend w Płocku

REKLAMA

W trakcie minionego weekendu policjanci z Płocka odnotowali prawie czterdzieści kolizji drogowych w Płocku i powiecie. Funkcjonariusze zatrzymali także 18 nietrzeźwych kierowców, a 52 przewieziono do izby wytrzeźwień. W miejscowości Wilczkowo miał miejsce śmiertelny wypadek.

Do tragicznego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 62. Kierowca forda mondeo, w którym jechało jeszcze trzech pasażerów, stracił panowanie nad pojazdem podczas prawoskrętu. Jeden z pasażerów poniósł śmierć na miejscu, kolejny doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala.

PowiązaneTematy

Funkcjonariusze odnotowali 39 kolizji drogowych – 29 z nich miało miejsce na terenie miasta. Policja zatrzymała też 18 nietrzeźwych kierowców – 10 z nich w Płocku, 8 w powiedzie, a do izby wytrzeźwień trafiły łącznie 52 osoby. – Długi weekend na terenie miasta i powiatu minął raczej bezpiecznie – podsumował Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. – Apelujemy do kierowców o cierpliwość i zdrowy rozsądek, aby uchronić się przed kolizjami drogowymi. Apelujemy także do kierujących, aby nie decydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu i do pasażerów, by nie pozwalali pijanym na jazdę. Być może ich sprzeciw uchroni przed wypadkiem – dodał.