REKLAMA

Wyniki głosowania na Budżet Obywatelski Mazowsza. Które projekty przeszły z regionu płockiego?

REKLAMA

Ogłoszono wyniki Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Do realizacji trafiło aż 7 projektów z regionu płockiego.

38 tys. mieszkańców Mazowsza, którzy wzięli udział w głosowaniu pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, zdecydowało o wyborze 63 projektów. Jeden głos na projekt ogólnowojewódzki, a drugi na przedsięwzięcie ponadregionalne.

PowiązaneTematy

Najwięcej głosów na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zanotowano ostatniego dnia głosowania. W skali całego przedsięwzięcia więcej głosów oddały kobiety, bo aż 23.291, co stanowi 61 proc. całej puli. Mazowszanie chętniej głosowali przy użyciu urządzeń mobilnych – ponad 60 proc. poparło projekty przez telefon komórkowy.

– 2020 rok nie jest łatwym czasem do inicjowania działań społecznych, aktywizujących czy włączających mieszkańców. Wszyscy jesteśmy mocno skupieni na pandemii, na zdrowiu i bezpieczeństwie. Co widać też w efektach głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Największą popularnością cieszyły się projekty prozdrowotne. Mieszkańcy decydowali się wspierać swoimi głosami zakup karetki czy badania profilaktyczne bardziej niż projekty kulturalne, czy nawet infrastrukturalne – zauważa marszałek Adam Struzik.

Największą frekwencję zanotował podregion warszawski wschodni, z którego zagłosowało ponad 9,1 tys. mieszkańców. Za nim plasują się podregiony warszawski zachodni (blisko 7,4 tys.), ostrołęcki (ponad 3,7 tys.) i Warszawa (ponad 3,6 tys.).

Zwycięskie projekty ogólnowojewódzkie

Mazowszanie zdecydowali, że z puli ogólnowojewódzkiej, przy użyciu środków z budżetu województwa mazowieckiego zostanie zrealizowanych 14 projektów. Spośród projektów z tej puli, trzy realizowane będą przez stołeczne szpitale. Szpital bródnowski będzie prowadził dwa projekty.Z ciekawszych projektów, które mogą zainteresować mieszkańców regionu płockiego, zwyciężyła propozycje:

 • Projekt nr 92 – VeloMazovia – Wschód – rowerowy szlak wschodniego Mazowsza –  2961 głosów
 • Projekt nr 261 – In-vitro dla Mazowsza – 1499 głosów
 • Projekt nr 152 – Drugie życie mazowieckiej deszczówki – 654 głosów.

7 projektów z podregionu płockiego

Blisko 3 tys. głosów oddanych w Budżecie Obywatelskim Mazowsza na projekty w podregionie płockim pozwoli na realizację 7 z nich. Wśród zwycięskich propozycji znalazły się m.in. aktywne przejścia w Staroźrebach, konserwacja sztandaru Szkoły Powszechnej nr 2 w Sierpcu czy modernizacja wejścia głównego do szpitala wojewódzkiego w Płocku.

– To są bardzo różne projekty, z wielu dziedzin życia. Każde przedsięwzięcie to odpowiedź na potrzeby bardzo konkretnych grup czy środowisk – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 • Projekt nr 33 – Zakup ambulansu sanitarnego dla Szpitala Psychiatrycznego w Gostyninie – 1142 głosów
 • Projekt nr 73 – Budowa aktywnych przejść dla pieszych w m. Staroźreby (gm. Staroźreby) w pasie drogi wojewódzkiej nr 567. – 519 głosów
 • Projekt nr 45 – Modernizacja wejścia głównego wraz z holem i klatką schodową gmachu głównego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku – 513 głosów
 • Projekt nr 76 – Wybudowanie miejsc parkingowych dla pacjentów wraz z utwardzeniem drogi wjazdowej z ciągiem pieszym na nieruchomości w Płocku przy ul. Strzeleckiej 3 – 423 głosów
 • Projekt nr 134 – Zrozumieć świat przez doświadczenia – 177 głosów
 • Projekt nr 25 – Konserwacja Sztandaru Szkoły Powszechnej nr 2 w Sierpcu z 1929 r. – 96 głosów
 • Projekt nr 163 – 100-etka Lema!! Regionalny Festyn naukowo-literacki – 86 głosów.

Szczegóły dotyczące wszystkich zwycięskich projektów można znaleźć na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU