REKLAMA

Wstęp na Juwenalia – oświadczenie organizatorów

REKLAMA

Otrzymaliśmy oświadczenie organizatorów tegorocznych Juwenaliów, dotyczące listu pana Piotra, który zwrócił uwagę na niekonsekwencję ochrony i organizatorów imprezy. 

Przypomnijmy, pan Piotr napisał do nas jeszcze w trakcie trwania studenckiego święta. – Nie wpuszczono mnie na teren juwenaliów, ponieważ byłem z dzieckiem w wózku – poinformował nas w e-mailu. – Według ochrony, nie mogłem wejść, bo dziecko nie skończyło 18 lat. Tymczasem wpuszczano młodzież w wieku 13-16 lat bez sprawdzania dowodu osobistego – dodał.

Poprosiliśmy organizatorów o komentarz, który publikujemy poniżej.

Oświadczenie organizatorów Juwenaliów 2014
W nawiązaniu do artykułu z dnia 24 maja, pt. „Juwenalia – nastolatki tak, dorośli z dziećmi już nie. List czytelnika”, przedstawiamy stanowisko Komitetu Organizacyjnego Juwenaliów Płockich 2014 w poruszonej sprawie.

Na oficjalnej stronie Juwenaliów Płockich 2014 w dniu 3 maja została zamieszczona informacja, iż z troski o bezpieczeństwo uczestników sobotniego koncertu na terenie Politechniki Warszawskiej mogą przebywać jedynie osoby pełnoletnie. Juwenalia to Święto Studentów, dlatego uważamy takie ograniczenie za zasadne. Nie był to pierwszy raz, kiedy wprowadzono ograniczenie wiekowe na tę imprezę.Jeśli chodzi o zażalenie pana Piotra co do tego, iż nie został wpuszczony na teren imprezy z dzieckiem w wózku, naszym zdaniem ochrona postąpiła prawidłowo, nie wpuszczając dorosłego z niemowlakiem. Po pierwsze, informacja o tym, iż wstęp jest tylko dla osób pełnoletnich pojawiła się dużo wcześniej i każdy miał do tej informacji dostęp. Ochrona została oczywiście powiadomiona o naszej decyzji dot. ograniczenia wiekowego. Po drugie, na terenie był sprzedawany alkohol, co oznaczało jednocześnie, że przebywały tam osoby pod jego wpływem. Obecność dzieci w takim miejscu wydaje nam się co najmniej niewskazana. Po trzecie, wysokie natężenie hałasu, jakie panowało na terenie imprezy ze względu na odbywające się tam koncerty, mogło mieć negatywny wpływ na tak małe dziecko. Taka ilość decybeli może powodować m.in. zmiany w układzie nerwowym niemowląt. Jesteśmy poruszeni faktem, iż rodzice tych dzieci byli na tyle odważni, aby wziąć na siebie ryzyko pogorszenia stanu zdrowia swojej pociechy. Wśród organizatorów również znajdują się osoby posiadające dzieci i dla nich nie do pomyślenia było, aby zabrać je na plenerową imprezę studencką.

Przy organizowaniu tego rodzaju eventów ważne jest, aby przede wszystkim zapewnić jego uczestnikom bezpieczeństwo, a dopiero później rozrywkę. Naszym zdaniem, wszystkie wprowadzone przez nas ograniczenia dot. uczestnictwa w sobotnim koncercie były uzasadnione.

Z poważaniem
Komitet Organizacyjny
Juwenaliów Płockich 2014.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 4

 1. Magda says:

  Ochrona nie mogła zabronić wejścia osobom pełnoletnim, więc jak są jakieś pretensje to proszę je kierować do tej Pani z ochrony a nie do organizatorów…… bez przesady. Jeśli chodzi o miejsce to jest to już od dwóch lat i była impreza nagłaśniana więc każdy wiedział, że będzie głośno. Wszyscy wiedzieli doskonale gdzie to będzie i że będzie głośno. Jest tam organizowana bo organizatorzy nie mają wystarczających środków aby zrobić gdzieś indziej…… cała filozofia. To jest raz w roku, więc bez przesady. Niektórym to i w puszczy było by za głośno

  • Piotr says:

   to zrób sobie i swoim sąsiadom taka imprezę pod oknami ciekawe czy tez będziesz taka hepie a oni cie po chwala

 2. Wojciech says:

  Czy ochrona miała również przykazane nie wpuszczać starszych ludzi? mam 50 lat i chciałem wejść na tą imprezę, ale niestety pani z ochrony nie powstrzymała się od komentarza że to impreza dla młodzieży a nie dla starych… Może to również widzimisię organizatorów….

 3. Aleksandra says:

  W takim razie dlaczego taka impreza organizowana jest w centrum miasta, gdzie jest dużo bloków w których mieszkają również ludzie z małymi dziećmi, gdzie muzyka grała do późna i dzieci spać nie mogły….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU