“Wściek” dotrze do Łodzi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kto był na tym przedstawieniu, ten wie, że warto. Teraz “Wściek” będą mieli okazję docenić również w Łodzi – spektakl został zakwalifikowany do Konkursu Małych Form “Letnia Scena 2013”.

„Wściek” Mariusza Pogonowskiego i Mileny Rytelewskiej opowiada o parze dwojga trzydziestolatków. On jest dobrze prosperującym pracownikiem ubezpieczalni, dla którego praca jest wszystkim; ona pracuje w sklepie kosmetycznym, marzy o dziecku i otwarciu własnego biznesu. Sztuka oparta jest częściowo na osobistych przeżyciach aktorów lub na wydarzeniach, które faktycznie mogły mieć miejsce.

Wściek to emocje,  które targają bohaterami, a które zaczynają się od błahostki – kawy, której domaga się kilkukrotnie bohater. Jego partnerka za każdym razem odpowiada „nie”, a on leżąc na łóżku cały czas o nią prosi. Ten drobiazg doprowadza do prawdziwego wybuchu.

“Wściek” w reżyserii Mariusza Pogonowskiego został zakwalifikowany do Konkursu Teatrów Małych Form “Letnia Scena 2013”, organizowanego przez Dom Literatury w Łodzi, na którym wystąpi 17 lipca.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji