Już od samego południa Orlen Arena ożyła. To właśnie tu mieści się w tym roku główny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Płocku. Na scenie cały czas coś się dzieje, wolontariusze donoszą kolejne pełne puszki, a ludzie napływają do hali, dokładając swoją cegiełkę i czekając na nietypowe światełko do nieba.

Na scenie głównej imprezy plan dnia jest szczelnie wypełniony. Występowały już zespoły taneczne ze Szkoły Podstawowej w Bodzanowie i zespoły taneczne POKiS z instruktorką Anną Fabiszewską. Usłyszeliśmy też wokalistki POKiS – Weronikę Samoraj i Julię Krasuską, piękne utwory wykonywał Chór “Vox Maiorum” Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zaśpiewała też Natalia Szałkowska. “Bibliotynki” z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz zespół Uniwersytetu III wieku  udowadniali, że swoje pasje można rozwijać w każdym wieku.

Niesamowity pokaz breakdance dał zespół taneczny CFK – “Czysta Forma Kids” (która jest częścią pierwszej ekipy Break Dance w Płocku “Czysta Forma”), pod czujnym okiem instruktorów – Patryka Królikowskiego i Tomasza Araucza. Jak mówi Patryk Królikowski, grupa składa się z chłopców w wieku 9-13 lat, na co dzień trenujących w Akademii Ruchu na Podolance (gdzie trwają obecnie zapisy do grupy – przyp.red.). Młodzi tancerze breakdance, których mieliśmy okazję zobaczyć, to Adam Bońkowski, Mikołaj Bartosiak, Janek Terelak, Wojtek Bońkowski i Oskar Cywiński. Grupę prowadzi Patryk Królikowski z Czysta Forma Kru/Skill Fanatikz.

Na scenie zobaczyliśmy też zespół “Dzieci Płocka”, a wśród stoisk spotkać można było np. dyrektora płockiego zoo Krzysztofa Kelmana z wężem na ręku, zasięgnąć porady dietetyka czy kosmetyczki, zbadać wzrok czy podziwiać oryginalne pierniki i rękodzieła. Odbyły się też pokazy tresury psów ratowniczych, treningu funkcjonalnego czy trening sportowy z podziałem na grupy, które poprowadzili zawodnicy I i II zespołu ORLEN Wisły Płock. Przy okazji, uczestnicy mogli brać udział w różnego rodzaju konkursach z nagrodami.

Przy stoisku Książnicy Płockiej miały miejsce różnego rodzaju zabawy literackie, zabawy plastyczne i konkursy. Grupa Kuglarska POKiS z Joanną Stanowską na czele, zorganizowała animacje i zabawy dla dzieci. Zajęcia plastyczno-artystyczne poprowadzili instruktorzy Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS. Gady i płazy oglądaliśmy na stoisku Płockiego Stowarzyszenia Terrarystycznego, a na wspólnym stoisku Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku i Płockiej Grupy Fotograficznej można było zrobić sobie zdjęcie pamiątkowe ze zwierzętami.

Na godz. 16.30 zapowiedziano występ zespołu Video, gwiazdy WOŚP w Płocku. Ale to nie wszystko. Usłyszymy też zespół Skafander z POKiS, o 18.30 zagra The Acoustic Whisper, a na godz. 19.15 zaplanowano występ Tercetu Egzotycznego.

O godz. 20 tradycyjnie wystrzeli Światełko do Nieba, ale w zupełnie nietradycyjnej formie. Będzie to bowiem pokaz świetlno-laserowy, a nie, jak dotychczas, pokaz sztucznych ogni.

Program tegorocznego WOŚP nie skończy się na Światełku. Pokazy wspinaczki i ratownictwa wysokościowego zaprezentuje jeszcze Cezary Supeł, potem czeka nas ogłoszenie ilości zebranych pieniędzy przez Płocki Sztab, licytacja tortu, ponownie występ Tercetu Egzotycznego (ok. godz. 20.30) i ok. godz. 21.15 Potańcówka dla Seniorów z DJ, która zakończy się około godz. 22.

Na godzinę 16 w sztabie zebrano 62.989,89 zł.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji