REKLAMA

WOŚP gra też na Podolszycach

REKLAMA

Imprezy z okazji 24.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywały się również w galeriach handlowych na Podolszycach. Były występy artystyczne, licytacje i przede wszystkim mnóstwo pozytywnej energii. 

WOŚP 24 (15)
Fot. Michał Wiśniewski

W obu galeriach, a także Auchan i innych, stało po kilkunastu wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami. Oczywiście każdy wrzut do puszki kończył się przyklejeniem równie charakterystycznego czerwonego serduszka do kurtki darczyńcy. Należy podkreślić, że zdecydowana większość wolontariuszy to ludzie młodzi. W Galerii Mazovia kwestowali m.in. członkowie grupy AGP Płock

– Kwestuję już drugi rok, wcześniej wielokrotnie pomagałem kolegom. To bardzo odpowiedzialna rola, ale warto pomagać – podkreślał dwudziestoletni Mikołaj. – Ja kwestuję pierwszy raz, jest bardzo pozytywnie – dodawał z uśmiechem jego kolega, piętnastoletni Miłosz.

W Galerii Mazovia występowały taneczne zespoły z Młodzieżowego Domu Kultury, chór dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5. Zaprezentowali się także członkowie grupy AGP Płock, którzy cały czas patrolowali galerię ;)Fot. Michał Wiśniewski
Fot. Michał Wiśniewski

Podobnie było z resztą w Galerii Wisła. I tu gościły występy artystyczne zespołu ludowego czy Natalii Szałkowskiej. Przedstawienie przygotowały też przedszkolaki, a zbiórkę wspomagała maskotka płockiej straży miejskiej. Spotkaliśmy tu także m.in. radną Wiolettę Kulpę czy miejskich urzędników. Wszyscy kwestowali ponad podziałami. – Kwestuję pierwszy raz. Jestem sama, ale jest fajnie! Ludzie życzą miłego dnia, wszyscy są uśmiechnięci – zachwalała wolontariat dziewiętnastoletnia Karolina.

Prowadzący imprezy na bieżąco podawali aktualną kwotę, jaką udało się zebrać w Płocku. O godzinie 18 było to 96.342,05 zł. O godz. 19 – ponad 133.101 zł. Wszystkich płocczan zapraszamy na 20 do Orlen Areny, gdzie odbędzie się finał imprezy. Do końca świata i jeden dzień dłużej!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU