REKLAMA

Wolontariusze urządzili Mikołajki dla dzieci z płockich świetlic środowiskowych [FILM, ZDJĘCIA]

ORLEN Blisko Ludzi

REKLAMA
fot. Wiktor Pleczyński

Wolontariusze z PKN ORLEN przygotowali imprezę mikołajkową dla podopiecznych płockich świetlic środowiskowych. Ponad setka młodych ludzi doskonale bawiła się z płockimi aktorami, mundurowymi, sportowcami i zespołem Dzieci Płocka.

Zawodnicy ORLEN Wisły Płock, aktorzy Teatru Dramatycznego w Płocku, artyści z Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”, FutbolGang, strażnicy miejscy i sportowcy przybyli 3 grudnia na zaproszenie Wolontariatu PKN ORLEN na wyjątkową imprezę mikołajkową. Pracownicy płockiego koncernu sprawili ogromną radość dzieciom z płockich świetlic środowiskowych.

fot. Wiktor Pleczyński

– Dzisiaj spotkaliśmy się w związku z akcją „Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja” wolontariatu pracowniczego. W grupie wolontariuszy z różnych firm grupy kapitałowej oraz samego PKN ORLEN przygotowaliśmy imprezę dla ponad setki dzieci ze świetlic środowiskowych w Płocku – opowiadała nam Magdalena Pietrzak z Fundacji ORLEN.

fot. Wiktor Pleczyński

Wolontariusze przygotowali dla młodych ludzi różnego rodzaju warsztaty plastyczne, a aktorzy scenki teatralne, natomiast strażnicy miejscy uczyli przez zabawę zasad bezpieczeństwa. Z kolei piłkarze ORLEN Wisły Płock pokazywali dzieciom podstawy gry w piłkę ręczną, a także urządzili zabawę w przeciąganie liny.fot. Wiktor Pleczyński

W drugiej strefie sportowej wybitny płocki motoparalotniarz Wojtek Bógdał i stowarzyszenie sportowe Futbolgang zapewniali doskonałą zabawę z piłką nożną. Harcerski Zespół Pieśni i Tańca natomiast nie tylko zajął się oprawą artystyczną wydarzenia, ale też artyści ruszyli do zabaw z podopiecznymi świetlic środowiskowych.

fot. Wiktor Pleczyński

W hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza stanęła także fotobudka. Na imprezie mikołajkowej nie mogło też zabraknąć poczęstunku dla dzieci. Poza słodkościami, pojawiła się również pizza.

fot. Wiktor Pleczyński

– Wszyscy jesteśmy tu w czasie wolnym, a organizacja wydarzenia wymagała dużego zaangażowania. Dopiero wczoraj o godzinie dwudziestej drugiej (2 grudnia – przyp. red.) zaczęliśmy przygotowywać to wydarzenie, bo dopiero wtedy hala była wolna. Bardzo dużo osób, pracowników PKN ORLEN i Fundacji ORLEN włożyło ogrom serca, aby sprawić radość dzieciom, za co trzeba wszystkim gorąco podziękować, to jest coś niesamowitego – podkreślała Wioletta Kulpa, kierownik działu sponsoringu społecznego w PKN ORLEN.

fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU