Wojtek z najbardziej prestiżową nagrodą lotniczą

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Młody motoparalotniarz Wojciech Bógdał znów dał nam powód do radości. Pilot Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku po raz drugi został laureatem najbardziej prestiżowej nagrody lotniczej w Polsce.

Już dwa lata temu, Wojtek został uznany najlepszym pilotem sportowym w kraju. Stało się tak po zdobyciu Mistrzostwa Świata w slalomach motoparalotniowych. W tym roku ponownie doceniono jego osiągnięcia.

W Krakowie, podczas 23. Balu Lotników i Polskiej Obronności na 100-lecie Polskiego Lotnictwa, który odbył się 10 lutego, Wojtek Bógdał otrzymał kolejną, tym razem drugą nagrodę, za zdobycie złotego medalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu oraz złotego medalu Mistrzostw Europy w Czechach.

– Wojtek ustąpił pierwszego miejsca tylko Sebastianowi Kawie, który w ubiegłym roku wygrał wszystkie zawody, w których startował, zdobywając mistrzostwo świata w kategorii szybowców 15-metrowych i 13,5-metrowych. Zdobył także tytuł Mistrza Europy oraz zwyciężył w Grand Prix rozgrywanym w Andach – mówi dumny tata Wojtka, Dariusz Bógdał.

– Niezmiernie cieszę się z tej nagrody, tym bardziej, że jest ona przyznawana przez ekspertów cywilnej i wojskowej branży lotniczej za rzeczywiste dokonania na arenie sportowej – mówi natomiast Wojtek Bógdał. – Motoparalotniarstwo po raz pierwszy zagościło na The World Games. Zdobyłem tam pierwszy złoty medal dla Polski, później swoją dobrą formę potwierdziłem, wygrywając Mistrzostwa Europy w Czechach. W 100 procentach wykonałem założony plan na ten rok. Przede mną kolejne wyzwanie: Mistrzostwa Świata w Tajlandii, które odbędą się na przełomie kwietnia i maja. Trzymajcie kciuki! – dodaje zawodnik, który na doping płocczan z pewnością może liczyć.

Bal Lotników i Obronności Polskiej organizowany jest już od 23 lat. W tym roku w organizacji imprezy Agencję Lotniczą Altair, Muzeum Wojska Polskiego, Aeroklub Polski i Skrzydlatą Polskę wspierały także firmy związane z polskimi siłami zbrojnymi, m.in. PZL Mielec czy Lockheed Martin.

II miejsce w Złotej Dziesiątce Sportowców Lotniczych w Polsce, fot. Maślankowscy

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji