REKLAMA

Wojtek Bógdał i Kuba Przygoński „pozamiatali” konkurencję

REKLAMA

Wojtek Bógdał razem z Kubą Przygońskim uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości w projekcie „100na100”. Film sportowców zwyciężył w prestiżowym plebiscycie lotniczym Cumulusy w kategorii Extreme.

Plebiscyt Cumulusy ma na celu wyłonienie najlepszych i najbardziej popularnych wśród kibiców sportowców lotniczych ze wszystkich dziedzin. W tym roku odbyła się jego czwarta edycja. W sobotę, 2 lutego w Gdyni, na gali finałowej plebiscytu, poznaliśmy zwycięzców poszczególnych kategorii.

Projekt 100na100 – efektowne połączenie motoparalotniarstwa z driftem – zwyciężył w kategorii Cumulus Extreme, jako najlepszy ekstremalny projekt lotniczy.

PowiązaneTematy

Wojtek Bógdał to pilot Motoparalotniowej Kadry Narodowej. W ubiegłym roku zdobył dwa złote medale Mistrzostw Świata – w konkurencjach klasycznych w Tajlandii oraz w konkurencjach slalomowych w Egipcie.

Kuba Przygoński to zawodnik ORLEN Team, kierowca rajdowy, motocyklista i Mistrz Polski w Driftingu. Niedawno zakończył zmagania w najtrudniejszym rajdzie świata, Dakarze, gdzie zajął 4. miejsce.

Sporty lotnicze w Polsce są coraz bardziej popularne i zyskują kolejnych fanów. Według statystyk, w naszym kraju jest ponad 7 tys. pilotów paralotniowych i motoparalotniowych – jednocześnie jest to najliczniejsza społeczność w całym polskim lotnictwie cywilnym. Wyrazem tego może fakt, że jedna czwarta finalistów plebiscytu Cumulusy to motoparalotniarze i jest to zdecydowanie numer jeden pod względem podziału na dyscypliny.

– Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i zaszczyt, że mogłem odebrać tę nagrodę. Razem z Kubą dziękujemy wszystkim kibicom, dzięki wsparciu których mogło się to udać. Gratulujemy również pozostałym finalistom plebiscytu! Dziękujemy Sponsorom projektu: firmie PKN ORLEN, Red Bull, Dunlop i GoPro – powiedział Wojtek Bógdał.