REKLAMA

Wojciech Bógdał znów na podium. Mamy potrójnego wicemistrza Europy!

REKLAMA

Właśnie zakończyły się Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Europy w hiszpańskim Bornos. Wojciech Bógdał, zawodnik Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku i student płockiej politechniki, przyzwyczaił nas już, że z takich zawodów nie wychodzi bez sukcesów. Tym razem został potrójnym wicemistrzem Europy i najlepszym z Polaków, biorących udział w mistrzostwach!

Wojtek otrzymał srebro, ale tylko 0,022 sekundy dzieliło go od zdobycia złotego medalu w kategorii wózków jednoosobowych. Największym jednak, oczywiście pozytywnym zaskoczeniem, jest jego srebrny medal w konkurencjach ze startem z nóg. – Ta kategoria jest najbardziej oblegana przez zawodników, a więc najbardziej prestiżowa – tłumaczy dumny tata Wojtka, Dariusz Bógdał. – Drugie miejsce, to znakomity wynik w stawce najsilniejszych zawodników Europy, a praktycznie i świata – dodaje.

W obu tych konkurencjach, po zaciętej walce, zwyciężył Aleksandre Mateos z Francji. – Były to najtrudniejsze z dotychczasowych zawodów dla Wojtka, ponieważ jako jeden z czterech zawodników startował w dwóch konkurencjach jednocześnie. Podwójna ilość wyścigów, podwójna dawka tras slalomowych do zapamiętania, podwójne zmęczenie. Było ciężko, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z uzyskanego wyniku przez Wojtka – podsumowuje Dariusz Bógdał.– Do wczorajszego srebrnego medalu w sztafecie dołożyłem dwa srebrne medale w kategorii startu z nóg i wózków! – cieszył się zaraz po wygranej Wojtek. – Niestety, przegrałem z Alexandre Mateos w finale w trajkach o 0.022 sek. przy slalomie trwającym ponad 33 sekundy. Walka była wyrównana do samego końca i zakończona była dogrywką! W kolejnym finale w starcie z nóg, po raz kolejny zwyciężył Aleks. Gratuluję kolegom z zespołu, którzy zajęli: Bartosz – 3., Piotr – 6., Marcin – 8., Paweł – 9, a Szymon 15. miejsce. Dziękuję Wam bardzo za doping! – napisał na swoim profilu facebookowym potrójny wicemistrz Europy.

Warto jeszcze wspomnieć, że dzięki wynikom Wojtka, Polacy zostali drużynowo mistrzami Europy!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU