REKLAMA

Wkrótce nowe kursy do Warszawy. Ile?

REKLAMA

Firma Stalko, która starała się o uruchomienie przewozów pasażerskich na trasie Płock-Warszawa, udzieliła nam wyjaśnień w sprawie nowych kursów. Wiemy już ile, za ile i od kiedy…

Jak pisaliśmy, po likwidacji z nowym rokiem kursów do Warszawy przez firmę Mobilis, płocczanie zostali z niewielkim wyborem przewoźników i małą możliwością dostania się do stolicy publicznym środkiem transportu. Dopytywaliśmy więc, kiedy zostaną uruchomione nowe kursy przez przewoźników, którzy złożyli wnioski do urzędu marszałkowskiego.

– W momencie przekazania zapytania nie była jeszcze rozstrzygnięta kwestia terminu uruchomienia oraz ilości połączeń na trasie Warszawa-Płock – tłumaczył opóźnienie w udzieleniu odpowiedzi Krzysztof Kwiatkowski, Dyrektor Pionu Przewozów Pasażerskich firmy Stalko.

PowiązaneTematy

Teraz jest już jednak wszystko jasne. Kursy  na trasie Warszawa-Płock zostaną uruchomione 11 lutego br.

– Na początku uruchomione zostaną dwa kursy z Płocka (godz. 5:15 i 8:15) oraz dwa powrotne z Warszawy (godz. 14:45 i 16:45). Planujemy uruchomienie kolejnych kursów w miarę zarówno naszych możliwości, jak też stopnia zainteresowania Pasażerów – tłumaczy Krzysztof Kwiatkowski.

Jak się dowiedzieliśmy, podstawowa cena biletu jednorazowego na trasie Płock-Warszawa będzie wynosiła 25 zł. Od 6 lutego na stronie internetowej firmy Stalko będzie można znaleźć kompletne informacje na temat nowego połączenia.

Mobilisem do Warszawy nie pojedziesz. Czy Płock staje się dziurą komunikacyjną?