REKLAMA

Wisła Płock straciła kapitana. Odchodzi Alan Uryga

REKLAMA

Wisła Płock poinformowała o nieudanych negocjacjach z kapitanem Nafciarzy, Alanem Urygą. Piłkarz zdecydował, że od 1 lipca 2021 roku wraca do Wisły Kraków.

Alan Uryga zostanie w Płocku jedynie do końca sezonu 2020/2021. Jak wyjaśnia Wisła Płock, negocjacje z 26-letnim środkowym obrońcą trwały już od kilku miesięcy.

– Zaproponowaliśmy Alanowi bardzo korzystne warunki, przedstawiliśmy też plan na najbliższe lata, w których miał być wiodącą postacią dla Wisły Płock. Sam zawodnik ostatecznie zdecydował się jednak na przyjęcie propozycji Wisły Kraków, której jest wychowankiem. Alan do 30 czerwca będzie reprezentował nasze barwy. Do tego też czasu wraz z dyrektorem sportowym Pawłem Magdoniem będziemy musieli znaleźć godnego następcę. – powiedział prezes Wisły Płock, Tomasz Marzec.

Jak wspomina klub, Alan Uryga dołączył do Wisły Płock 4 września 2017. Dotychczas wystąpił w 106 spotkaniach, w których zdobył 15 bramek. W obecnych rozgrywkach zagrał w 15 meczach i 3 razy wpisał się na listę strzelców.

– Wspólnie z moimi najbliższymi zadecydowaliśmy, że to odpowiedni moment na powrót do domu, do Krakowa. Oczywiście do 1 lipca wciąż będę zawodnikiem Wisły Płock i zapewniam z pełną odpowiedzialnością, że będę podchodził do moich obowiązków z pełnym poświęceniem, jak dotychczas. Pragnę jeszcze podkreślić, że bardzo doceniam walkę i zaangażowanie władz Wisły, które robiły wszystko, żeby zatrzymać mnie w Płocku na dłużej. Przyznam jednak, że tutaj zadecydowały nawet bardziej względy prywatne – wyjaśnił Alan Uryga.

fot. Szymon Łabiński / Wisła Płock S.A.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. Jacek says:

  Wybrał ofertę I ligowca ?

 2. Plocczanin says:

  Od dziś trzymam kciuki za spadek Krakowa z ligi.A swoją drogą iść w niepewne do klubu który pozbył się go jak smiecia…..
  Sobol od następnego meczu Alan powinien siedzieć na ławie.Trzeba ogrywać Michalskiego

 3. Brzoza says:

  Dziękujemy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU